RMK avab uue üleriigilise matkatee

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) korraldab augustikuus suure üldrahvaliku matka ja avab üleriigilise matkatee uue, üle kuuesaja kilomeetri pikkuse haru. EV 100 matk on osutunud erakordselt populaarseks, nii et laupäevaks, mil registreerimine lõpeb, on tõenäoliselt kõik 650 kohta täis, prognoosib RMK külastuskorraldusosakonna juhataja.

RMK-l on juba mitu pikka matkarada ja nüüd vabariigi 100. sünnipäeva puhul lisandub veel üks, mis ulatub Lääne-Eestist Matsalu rahvuspargist Kirde-Eestisse Peipsi põhjarannikuni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Augustis toimuval suurel ühismatkal liigutakse erinevate gruppidega ja esimene matkaseltskond stardib 6.augustil Ähijärvelt, teised grupid alustavad hiljem.

Ühine eesmärk on jõuda 25.augustiks matkapealinna Aegviitu. Matkad on jagatud etappideks ja nende algus- ja lõpp-punktides saab matkajatega ühineda ja ära minna.

"Kõik suunad pakuvad põnevaid avastusi, kaunist loodust, huvitavaid lugusid, loos mis kõik on matkateel kaardistatud - 100 lugu Eesti 100 aastast, nii et vaatamist, lugemist, kuulamist, nautimist jagub 1800 kilomeetrit," rääkis RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo.

Matkaks valmistumine käib täie hooga ja nii uuele kui vanadele radadele antakse viimast lihvi, sest kõik peab olema korralikult tähistatud. Üks matkajuhtidest, Tiina Neljandik usub, et kõik läheb hästi, ehkki nii suurt matka, kus 20-päeva jooksul osaleb üle 600 inimese, pole RMK varem korraldanud.

"Meie matkame Oandult Aegviitu, see teekond läheb läbi Lahemaa rahvuspargi Kõrvemaale ja Kõrvemaalt matkapealinna Aegviitu. Kindlasti on ärevus hinges, kas me tuleme toime, aga mul on palju abilisi, nii et ma olen kindel, et tuleme toime," lausus Neljandik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: