Muinastulede kett ümber Eesti on aasta-aastalt pikenenud

Laupäeval süüdati üle Eesti taas rannaäärsed lõkked ja tähistati muinastulede ööd.

Eestit ümbritsev tulede kett on aasta-aastalt üha pikenenud ja tihenenud ning sel aastal tähistatakse muinastuledega ka Eesti 100. sünnipäeva.

"Aktuaalne kaamera" käis mitmes paigas, kus muinastuled süüdati.

Harjumaal Rannamõisa rannas oli muinastule ümber veidi üle kümne kohaliku, kelle jaoks on tegemist iga-aastase traditsiooniga.

Muinastulede öö eestvedaja Mairold Vaik rääkis Elo Ellermaale, et kui ta traditsioonist teada sai ja seda levitama hakkas, ei uskunud ta, et see võib saada nii tuntuks kui praegu.

"Kui ma ise tosin aastat tagasi sellest traditsioonist teada sain, siis oli Eestis umbes kümmekond sellist lõkkekohta, suust-suhu levis see info. Nüüd on tuhandeid lõkkeid ja kümneid tuhandeid inimesi sel õhtul mere ääres. Kümne aastaga on palju muutunud," tõdes ta.

Tänavu tähistatakse muinastulede ööl ka Eesti 100. sünnipäeva. Vaik märkis, et kuigi Eesti Vabariigi sünnipäev on talvel, 24. veebruaril, siis inimesed tahavad ka suvel tähistada. "Suur sünnipäevanädal saab läbi, miks mitte uuesti loodusesse tulla ja inimesed mere äärde kutsuda," lisas Vaik.

Juhan Hepner viibis Haapsalus Aafrika rannas, kus tema hinnangul oli linna suurim muinastuli. Hepneri sõnul viibis Aafrika rannas õhtul paarsada inimest.

"Haapsalus on üldse müstiline aeg praegu - on Valge Daami nädalavahetus, nii et muinastuled sobivad sinna väga hästi," sõnas Hepner.

Pärnus kella 21 ajal veel muinastulesid süüdatud ei olnud. Ajakirjanik Silvia Sool märkis, et ansabel juba alustas mängimist ning rahvast saabus üritusele kogu aeg juurde. Sool avaldas lootust, et vihm meeleolu ei riku.

Saaremaa korrespondent Margus Muld viibis Liivaranna küla mererannas, kus oli süüdatud väike lõke. Muld soovis näidata, et muinastulede öö ei tähenda, et süütama peab suure lõkke.

"Väike lõke ei tähenda, et Saaremaal poleks suuri ja kommertslikke lõkkeid. On küll. Mina tahtsingi just näidata seda, et muinastulede õhtul ja muinastulede lõket ei pea tegema suurelt ja kommertslikult, saab ka väikselt. Piisab minu arust kolmest komponendist: et sul oleks meri, et sul oleks lõke ja et sa oleksid ise oma mõtetega ja heade sõpradega mere ja lõkke ääres," rääkis Muld.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: