Ajaleht: Finnairis on üha hullemaks muutuv alkoholiprobleem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Finnairi lennuk.
Finnairi lennuk. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ajaleht Helsingin Sanomat kirjutab, et lennufirma Finnair personali seas on üha tõsisem alkoholiprobleem.

Väljaanne viitab oma artiklis enda kätte jõudnud töötervishoiudokumentidele, mis kajastavad perioodi jaanuarist maini ning näitavad, et alkoholiga seotud probleemide arv on Soome lennufirmas kasvanud.

Näiteks on dokumentidest näha, et ligi kümnel juhul saadeti töötaja alkoholisõltuvuse ravile. Samas tunnistatakse dokumentides, et nende juhtumite näol olevat tegu vaid "jäämäe tipuga".

Finnairi juhatusse kuuluv osakonnajuht Eveliina Huurre tunnistas ajalehele, et alkoholiprobleemide arvu kasvu teemat on ettevõttes arutatud.

Helsingin Sanomat väidab ka, et näiteks mais arutati Finnairis meetmeid, kuidas alkoholiintsidente ennetada ehk saada juhtumile jälile "enne kui meeskond vahetusse saabub"

Alkoholi tarvitamine lennuliikluses pälvis suuremat avalikku tähelepanu augusti keskel, kui Rooma lendama pidanud Finnairi reisilennuki kapten saabus tööle Helsingi Vantaa lennujaama alkoholijoobes.

Politseipatrull tuvastas kaptenil 1,5-promillise joobe ning Finnair vallandas mehe päevapealt.

Helsingin Sanomat kirjutab, et Finnairis on tööl purjus peaga viibimise suhtes nulltolerants, kuid hetkel uurib firma võimalusi, kuidas oma töötajate suhet alkoholiga veelgi karmimalt reguleerida.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: