Maanteeamet kogus kaheksa kuuga 14 miljonit eurot teekasutustasu ({{commentsTotal}})

Teemaksu tasumiskoha leidmise hõlbustamiseks kasutusele võetud spetsiaalse liiklusmärk.
Teemaksu tasumiskoha leidmise hõlbustamiseks kasutusele võetud spetsiaalse liiklusmärk. Autor/allikas: Maanteeamet

Kaheksa kuuga on maanteeamet kogunud teekasutustasu 14 miljonit eurot, mis moodustab 72 protsenti selleks aastaks planeeritud 19 miljonist eurost.

Sõidukitele müüdi kaheksa kuuga 460 000 piletit, ütles maanteeameti erivedude koordinaator Marko Jürimaa BNS-ile.

Alates jaanuarist kehtib Eesti avalikult kasutatavate teede võrgustikul kõikidele üle 3,5-tonnistele veoautodele teekasutustasu. Lisaks Eestis registreeritud veoautodele peavad teekasutustasu maksma ka välismaal registreeritud veoautod.

Veokiga, mille eest ei ole tasutud teekasutustasu, ei tohi sõita. Teekasutustasu tasumise kohustus on veoauto omanikul. Kui liiklusregistrisse on kantud veoauto vastutav kasutaja, lasub tasu maksmise kohustus vastutaval kasutajal.

Tasu mittemaksmisel on järelevalvel õigus teha trahv nii veoauto juhile kui ka omanikule. Lisaks on järelevalvel õigus kõrvaldada juht veoauto juhtimiselt. Juhil ei lubata enne sõitu jätkata, kui veoauto eest on teekasutustasu tasutud.

Teekasutustasu peaks aastast tooma riigile tulu umbes 19 miljonit eurot. Teekasutustasust laekunud raha kasutatakse transporditaristu hoiuks.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: