Maanteeamet on planeeritud 19 miljonit teekasutustasu juba kogunud ({{commentsTotal}})

Teemaksu tasumiskoha leidmise hõlbustamiseks kasutusele võetud spetsiaalse liiklusmärk.
Teemaksu tasumiskoha leidmise hõlbustamiseks kasutusele võetud spetsiaalse liiklusmärk. Autor/allikas: Maanteeamet

Maanteeamet on praeguse seisuga kogunud aasta jooksul ligi 19,2 miljonit eurot teekasutustasu, seega on tänavuseks aastaks planeeritud 19 miljoni euro piir ka ületatud.

Seejuures võib 2018. aasta lõpuks kogutud teekasutustasu küündida 19,7 miljoni euroni, ütles maanteeameti erivedude koordinaator Marko Jürimaa BNS-ile

Pühapäeva ehk 16. detsembri seisuga on kokku müüdud 665 000 piletit ning kõige populaarsemad on olnud ühepäeva piletid. Välisriigi sõidukitest on samal ajal kõige rohkem tasutud Poola, Läti ja Leedu sõidukite eest.

Samas oli maksu- ja tolliameti andmetel teekasutustasu perioodil jaanuarist oktoobrini alati tasumata 11 protsendil veokitest.

Alates tänavuse aasta jaanuarist kehtib Eesti avalikult kasutatavate teede võrgustikul kõikidele üle 3,5-tonnistele veoautodele teekasutustasu. Lisaks Eestis registreeritud veoautodele peavad teekasutustasu maksma ka välismaal registreeritud veoautod.

Veokiga, mille eest ei ole tasutud teekasutustasu, ei tohi sõita. Teekasutustasu tasumise kohustus on veoauto omanikul. Kui liiklusregistrisse on kantud veoauto vastutav kasutaja, lasub tasu maksmise kohustus vastutaval kasutajal.

Tasu mittemaksmisel on järelevalvel õigus teha trahv nii veoauto juhile kui ka omanikule. Lisaks on järelevalvel õigus kõrvaldada juht veoauto juhtimiselt. Juhil ei lubata enne sõitu jätkata, kui veoauto eest on teekasutustasu tasutud.

Teekasutustasust laekunud raha kasutatakse transporditaristu hoiuks.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: