HS: liikluskaos Helsingi Läänesadama suunal peletab juba taksojuhte eemale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jätkäsaari.
Jätkäsaari. Autor/allikas: kartta.helsinginseutu.fi

Helsingi Jätkäsaari asumi liiklust on tabanud nii suured ummikud, et osa taksojuhte keeldub juba sinna sõitmast. Läänesadama asupaigaks oleva piirkonna liikluskorralduse eest vastutavad asjatundjad uurivad nüüd võimalusi olukorra lahendamiseks.

Osaliselt Tallinna laevaliiklusest tulenevad ummikud pälvisid taas avalikku tähelepanu, kui augustis sai palju vastukaja arvamusartikkel ajalehes Helsingin Sanomat. Nüüd palus ajaleht ekspertidelt ideid, kuidas Jätkäsaari liikluskaost kontrolli alla saada.

Arvamusartikli autoriks olnud Helsingi elanik Pertti Sivonen on kinnisvaramaakler, kes aeg-ajalt töötab ka taksojuhina. Ta kinnitas, et Läänesadamasse suunduv liiklus on aeg-ajalt nii kaootiline, et osa taksojuhte on keeldunud isegi sinna sõitmisest. "Kui laev tuleb, ei kulge liiklus kummaski suunas. Jätkäsaarist välja pääsemist võib oodata 30-40 minutit."

Ummikute vähendamiseks kaalutakse nüüd uusi lahendusi. Ametnikud loodavad uued ettepanekud avalikkuse ette tuua veel käesoleval aastal. Lõplikud ettepanekud peaksid otsustajate lauale jõudma järgmise aasta märtsiks.

Sivoneni arvates oleks pidanud piirkonna probleemid pidanud lahendama Läänesadamast läänepoolsele väilale viiva vähemalt neljarealise teega. Sellise tee ehitamine aga pole Jätkäsaaris enam võimalik ning muud alternatiivsed lahendused pole veel valmis.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: