X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Töörühm: Tallinna ja Helsingi vaheline tunnel eeldab eraraha kaasamist

Joonistus Helsingi ja Tallinna vahelise tunnelist. Selle rahastusmudel erineks Taani ja Saksamaa vahelisest tunnelist.
Joonistus Helsingi ja Tallinna vahelise tunnelist. Selle rahastusmudel erineks Taani ja Saksamaa vahelisest tunnelist. Autor/allikas: Sweco

Tallinna ja Helsingi vahelise raudteetunneli ehitamine eeldab investeeringuid erasektorist, teostudes avaldab see aga ulatuslikku positiivset mõju nii Soome kui ka Eesti majandusele. Lisaks tõhustaks tunneli rajamine Euroopa ja Aasia vahelist liiklust, tõdevad teisipäeval avaldatud raporti autorid.

Tunneli rajamine on Soome liiklus- ja sideministeeriumi juhitud töörühma hinnangul nii ulatuslik ja keerukas projekt, et selle teostamiseks läheb vaja uuenduslikke lahendusi ka rahastuses. Raporti koostajate sõnul kiirendaks erasektori raha kaasamine projekti ning parandaks selle tasuvust.

Töörühm toonitab, et tunneliprojekt vajab tugevat organisatsiooni. Järgmine samm peakski olema tunneliprojekti edendava firma ettevõtte loomine. Eesti ja Soome peaks töörühma sõnul selle aasta lõpuks kokku leppima, mil moel riigid end tunneliga seovad ning selle projektis osalevad.

Eesti peaks koostöös Soomega hoolitsema ka selle eest, et tunneliühendus arvataks Euroopa Liidu üleeuroopalisse transpordivõrku TEN-Tsse. See tooks projektile positiivset nähtavust ning võimaldaks Euroopa Liidu rahastuse.

Raporti koostanud töörühma kuulusid Soome liiklus- ja sideministeeriumi ja Eesti majandusministeeriumi ning Helsingi ja Tallinna linna esindajad.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: