Saue külje alla kerkib klaasitoodete tehas ({{commentsTotal}})

Saue vallavanem Andres Laisk. Kaue valda rajatav klaasitoodete tehas ei tule Veskimöldre elurajooni lähedusse.
Saue vallavanem Andres Laisk. Kaue valda rajatav klaasitoodete tehas ei tule Veskimöldre elurajooni lähedusse. Autor/allikas: SCANPIX / POSTIMEES

Saue külje alla, Jõgisoo külla, Kurvi kinnistule peaks paari aasta pärast kerkima OÜ W-Glass klaasitoodete tehas. Kopa maasselöömiseni läheb siiski veel vähemalt aasta.

Saue külje all asuvasse Jõgisoo külla, Keila maantee poolsesse otsa ehk Saue Olerexist üle tee asuvale tühermaale peaks paari aasta pärast kerkima OÜ W-Glass klaasitoodete tehas.

Ettevõte tegutseb alates 2002. aastast, tegeldes lehtklaasi töötlemise ja turvauste tootmisega. Ettevõtte praegune tootmine asub Tallinnas Koplis, Tööstuse tänaval. Kas tootmine on plaanis Sauele ümber kolida või sinna laiendada, ettevõtte omanik Heiko Viks kommenteerida ei soovinud, kuivõrd plaanid on alles algfaasis.

Algatatud detailplaneering on algstaadiumis, eskiislahendus on koostamisel. Selle järgi planeerib ettevõte rajada Kurvi kinnistule viis kuni kolmekorruselist äri- ja tootmishoonet. Ligipääs hoonele tagatakse Kanama-Jõgisoo tee kaudu. Arendaja ehitab välja ka kergliiklustee, mille võõrandab seejärel Saue vallale.

Saue vallavanem Andres Laisk kommenteeris ERR-ile, et kavandatav tehas on üsna suur, seal hakatakse tootma klaastooteid. Laisk kinnitas, et klaasisulatamist pole plaanis, sest toorklaas tuuakse sisse, ent selle kuumtöötlemine toodeteks toimub kohapeal.

Ettevõtte tegevusalaks olev lehtklaasi töötlemine ja turvaklaaside tootmine keskkonnamõjude hindamist ei vaja. Saue vallavalitsus jõudis oma 19. septembrist 2017 pärinevas korralduses seisukohale, et kavandatav tegevus on paikkonda sobiv ja asjakohane.

Ettevõte kasutab tootmises tänapäevaseid tehnoloogiaid, mis ei tekita liigset müra ega õhusaastet ning rakendab tootmises vee korduvkasutussüsteemi, mistõttu ei kujuta see endast otsest ohtu inimeste tervisele.

Tootmismaale lähimad elamud paiknevad kinnistust 130 meetrit edelas ja teisel pool Pärnu maanteed 100 meetri kaugusel.

W-Glassile 2016. aasta novembris väljastatud projekteerimistingimused kehtivad 2021. aata novembrini. Praeguseks ettevõte veel projekteerimiseni jõudnud ei ole ning ettevõtte juhatuse liige Heiko Viks ei soovinud ERR-ile kommenteerida, millal loodetakse tehas käivitada ning milline on kavandatav tootmismaht.

Ettevõte toodab peamiselt ekspordiks ning on saanud EAS-ilt ka toetust 500 000 euro ulatuses uute, innovaatiliste toodete turule toomiseks, et laiendada oma eksporditegevust.

2017. aastal oli W-Glass OÜ käive 7,7 mln eurot ja kasum üle 84 000 euro. Aasta-aastalt kasvanud ettevõte annab tööd umbes 80 inimesele.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: