Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Osa Tallinna Tammsaare pargist jääb suletuks vähemalt 2020. aastani

{{1536675060000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Uuenduskuuri läbinud Tammsaare park Tallinnas avatakse esmaspäeval juhtunud traagilise õnnetuse tõttu ilma suurema tseremooniata, kuid osa pargist jääb suletuks veel vähemalt 2020. aastani, kuni seal kestab ehitus.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder rääkis ERR-ile, et esialgse plaani järgi pidi Tammsaare park avatama sel kevadel, aga projekteerimise käigus tuli ette ootamatusi ning ka turu varemete arheoloogilised väljakaevamised võtsid oodatust kauem aega.

Ehitustöid ei soosinud abilinnapea sõnul ka ilmastikuolud - suured vihmasajud takistasid ehitust ning mõningaid kohti tuli seetõttu ümber teha.

"Pargi avamine elanikele on kavandatud käesoleva aasta sügisesse ja see peaks juhtuma lähinädalatel," sõnas ta ja lisas, et eilsed traagilised sündmused, kus vana turuhoone väljakaevamiste juures hukkus inimene, jätavad pargi avamisele pitseri ja suurt avamist ei tule.

Selles pargi osas, mis varsti linnarahvale avatakse, on vahetatud valgustus, muudetud on haljastust, rajatud uued tehnovõrgud ning hoopis teistmoodi näevad välja teed, kuhu teisipäeval paigutati valgusribad.

Samas jääb pargi turuala suletuks veel vähemalt 2020. aastani. Esmaspäevase õnnetuse asjus alustati menetlust ning kuni selle lõppemiseni ei saa õnnetuspaigas töid jätkata. Kui menetlus läbi saab, ehitatakse Möldri sõnul turu osa valmis ning sinna tuleb ka kohvik.

"See võtab tõesti aega. Esialgsete andmete järgi peaks turuhoone valmima aastaks 2020, aga arvestades siinseid sündmusi, võib see aeg minna pikemaks, nii et see osa jääb tõesti veel ehitusalaks," tõdes ta.

Ümberehituse käigus saab uue ilme kogu park alates pargipinkidest ja lõpetades valgustusega. Valgustid peaks põlema hakkama lähinädalail, kui ka pargiala inimestele avatakse.

Tammsaare pargi uuendamine on seotud Tallinna peatänava projektiga. Selle esimene ja teine etapp oligi pargi valmimine, järgmine etapp on aga peatänav.

Pargi rekonstrueerimist alustati 2016. aasta kevadel.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: