T1 Mall of Tallinna katusele hakatakse peatselt vaateratast püstitama

T1 Mall of Tallinna katusele paigaldatav vaateratas.
T1 Mall of Tallinna katusele paigaldatav vaateratas. Autor/allikas: EAS

Tallinnas Peterburi tee ääres on lõpusirgel kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 Mall of Tallinn ehitamine ning oktoobris pannakse selle katusele püsti vaateratas.

Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor ütles ERR-ile, et vaateratta paigaldamine ei tohiks väga pikk protseduur olla, kuid täpset tööde alguse kuupäeva ei ole veel teada.

"See paigaldus on pigem päevade, mitte nädalate küsimus, aga enne oktoobrit midagi ei sünni," sõnas ta.

Remmelkoore sõnul ei takista vaateratta püsti panekut ka tuuline ilm, ehkki kraanaga tuleb katusele tõsta suuri tükke ja ohutusega tuleb kindlasti arvestada.

Ajaks, mil kogu keskus oktoobri lõpus avatakse, on ka vaateratas paigas, lubas ta. Avamiskuupäeva osas on arendajal küll oma eesmärgid, kuid Remmelkoore sõnul ei soovita seda veel avalikkusele öelda.

"Kindlasti jääb avamine oktoobrikuusse," kinnitas ta.

Super Skyparki vaateratta ehitust toetab rahvusvaheliste pereturismi atraktsioonide toetusmeetmest 1,44 miljoni euroga ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Vaaterattalt näeb Tallinna 120 meetri kõrguselt merepinnast ning EAS-i prognoosi järgi peaks see tooma aastas seitse miljonit eurot turismitulu.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: