Ajaleht: Martin Helme kirjutas kuluhüvitistesse sotsiaalmeediakampaaniaid

Martin Helme.
Martin Helme. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme lasi rahvasaadiku kuluhüvitiste alt viimase aasta jooksul 730 euro ulatuses kinni maksta sotsiaalmeediakampaaniaid, kirjutab Postimees.

Dokumentidest, mille Helme riigikogu kantseleile esitas, selgub, et ta on esitanud kulude hüvitamiseks arveid Facebookilt postituste võimendamise eest.

Näiteks on Helme esitanud Facebooki arve, paludes hüvitada kulud seoses tööülesannete täitmisega: kampaania "hümn" jõudis 6034 inimeseni 15,67 euro eest, "haigekassa" sai 36 948 inimese tähelepanu 64,51 euro eest ning "riigikohtu otsus" jõudis 138 319 silmapaarini 214,7 euroga, märgib Postimees.

Riigikogu juhatuse otsusel kuuluvad kuluhüvitiste alla sõidukulud, side- ja posti-, lähetus-, büroo-, koolitus-, esindus- ja vastuvõtu-, tõlketeenuse, majutus- ning uuringute ja ekspertiiside kulud. Samas on ka seni erinevad saadikud lasknud hüvitada selgelt valimiskampaaniaga seotud kulusid.

Postimehe palvele kuluhüvitise dokumente kommenteerida vastas Martin Helme: "Tänan pakkumast, pole kommenteerimisest huvitatud."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: