Otse kell 11: "Metsarahu manifesti" arutelu riigikogus ({{commentsTotal}})

Mets
Mets Autor/allikas: Laura Teder

Riigikogu keskkonnakomisjonis toimub esmaspäeval kollektiivse pöördumise "Metsarahu manifest" avalik arutelu, mida saab otsepildis vaadata ERR.ee vahendusel.

Komisjoni on kutsutud kollektiivse pöördumise algatajad ning Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Keskkonnaühenduste Koja, Eesti Metsa Abiks, Erametsaliidu, Eesti Metsatöötajate Ametiühingu, Riigimetsa Majandamise Keskuse, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu, Eesti Jahimeeste Seltsi, keskkonnaministeeriumi ja keskkonnaagentuuri esindajad.

Kollektiivse pöördumise "Metsarahu manifest" algatasid 15. juunil Kaul Nurme, Vahur Kollom ja Vabaerakond.

Kollektiivse pöördumise selgituses märgitakse, et algatuse mõte on anda tänavu sügisel riigikogus arutlusele tulevale strateegiadokumendi ,,Metsanduse arengukava aastateks 2021 — 2030" aruteluks täiendav sisend.

Kollektiivse pöördumisega astutakse välja kõikide Eestimaa metsade kaitseks. "Leiame, et on viimane aeg sõlmida ühiskondlik kokkulepe tasakaalukaks metsade majandamiseks. Eesti metsad on meie ühine rikkus. Jätkates metsaraiet praeguses tempos, on Eesti poole sajandi pärast kaetud valdavalt raiesmike või võsaga," kirjutatakse manifestis. Toonitatakse, et Eesti metsad vajavad tasakaalukat majandamist. Metsade raiumine peab olema vastavuses metsade samaväärse taastumisega.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: