Galerii ja video: Lääne-Eesti tormituulte meelevallas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1537959060000 | amCalendar}}

Ilmateenistuse lubatud torm on kolmapäeval kõige jõulisemalt tegutsenud Pärnu- ja Läänemaal ning Saaremaal ja Hiiumaal. Tormituulte ja lainetuse tõttu on laevaliiklus mandri ja Hiiumaa vahel häiritud.

Rohuküla-Heltermaa liinil tühistati keeruliste ilmastikutingimuste tõttu kell 13.00 reis Rohuküla ja kell 14.30 reis Heltermaa sadamast, teatas liinil tegutsev TS Laevad.

Ettevõte kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et parvlaeva mõõteseadmed näitasid päeval merel tuule kiiruseks 27 meetrit sekundis. Praamid hakkasid uuesti sõitma kella 16-st ning graafikujärgne reis Heltermaalt väljus kell 17.30.

ERR-i Läänemaa korrespondent Juhan Hepner rääkis kella 18.30 ajal "Aktuaalsele kaamerale", et Rohuküla sadamas on torm võrreldes päevase ajaga palju rahulikumaks läinud. Ta kinnitas, et Hiiumaa liinil käib praamiliiklus praegu plaanipäraselt.

"Mõningaid hilinemisi võib olla Kuivastu-Virtsu liinil, kuna kõrge veetaseme tõttu on sildumine natuke raskendatud ja seetõttu võtab see veidi kauem aega. Aga praegu tundub, et praamid sõidavad ja kõige hullem hakkab mööduma," sõnas Hepner.

Kõige tugevamad iilid puhusid päeval Saaremaal Sõrve sääre tipus, kus ilmateenistus mõõtis kella 15 ajal tuule kiiruseks 29 meetrit sekundis.

"Oioioi, kui vali see ikkagi tegelikult siin on! Õnneks meri on jäänud merele ja maale tulema ei ole hakanud, aga maal on ta pahandust teinud elektrikatkestuste näol. Üle Eesti on praegu elektrita ligi 10 000 majapidamist ja Saaremaal üle 2000. Ja teate, kui valus on vihm, kui tuul puhub 29 meetrit sekundis," rääkis Sõrve sääre tipus viibinud ERR-i Saaremaa korrespondent Margus Muld "Aktuaalsele kaamerale".

Tormi tõttu on maas ka ERR-i Sõrve saatja Saaremaal, mistõttu soovitab ERR kuulata raadioprogramme läbi Sauvere saatja. Probleemi lahendamisega tegeletakse.

Kihnu Veeteed teenindab 11 laevaliini ja ainult ühel, Piirissaare liinil polnud tormi tõttu tõrkeid, ütles ettevõtte juht Andres Laasma "Aktuaalsele kaamerale".

"Hommikul toimusid väljumised ka Sõru-Triigi liinil. Tõsi, seal on päevased reisid kõik tühistatud. Vormsi liinil ka hommikul saime sõita. Tõsi küll, seal on seekord eriline olukord, et veetase on nii kõrge, et me ei suutnud pardale võtta sõidukeid. Vedasime saarele ja saarelt ainult reisijaid ja lõpuks ilmaolud ei võimaldanud seal ka ainult reisijatega reise teostada. Ka seal on tänaseks reisid tühistatud," selgitas Laasma.

"Kihnu liinil on kõik reisid tühistatud. Ruhnu liinil täna reise olema ei pidanud, aga arvestades selle liini ilmastikutundlikkust, on seal kindlasti tõrkeid ka homme. Nii et mul on suur palve kõikidele meie klientidele: palun jälgige meie kodulehte, seal on kogu informatsioon reiside toimumisest ja tõrgetest alati kirjas," lisas ta.

ERR-i ajakirjanik Margus Muld pidi "Aktuaalsele kaamerale" loo tegemiseks Sõrve säärel 29 meetrit sekundis puhuvat tormituult trotsima:

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: