Torm jättis elektrita üle 12 500 majapidamise ({{commentsTotal}})

{{1537969080000 | amCalendar}}
Välgumihkel.
Välgumihkel. Autor/allikas: ERR

Kui kella 16 seisuga oli Elektrilevi andmetel vooluta rohkem kui 11 500 majapidamist, siis poolteist tundi hiljem oli elektrikatkestuste arv juba tuhande võrra kasvanud.

Eletrivarustuseta klientide arv võis olla veelgi suurem, sest teiste võrguteenuse pakkujate andmed pole teada. Õhtul kella 23 ajaks oli vooluta klientide arv langenud Elektrilevi andmetel 8670-ni.

Elektrilevi teatas, et loodab suuremale osale klientidest voolu taastada neljapäeva lõunaks.

"Rikkebrigaadid tegelevad aktiivselt rikete kõrvaldamisega. Põhjuseks on tugev tuul, mis on mitmetes kohtades puid liinidele langetanud," ütles Elektrilevi juhtivspetsialist Virgo Vaabel.

Kõige rohkem on Elektrilevi võrgupiirkonnas kella 17 andmetel vooluta kliente Pärnumaal, Viljandimaal, Saaremaal ja Hiiumaal. Tuulte kiirus ulatub paiguti 30 meetrini sekundis.

"Torm on piirkonniti tekitanud tõsiseid kahjusid, murdnud maste ja lõhkunud liine. Näeme, et olukord on keeruline. Tööd käivad öö läbi. Loodame suurele osale klientidest voolu taastada homme lõunaks, kui osal võib see kauemgi võtta," lisas Vaabel.

Elektrikatkestuste arv. Autor: Elektrilevi

Toimetaja: Priit Luts, Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: