Samat kärbib liinivõrku ({{commentsTotal}})

Foto: Anette Parksepp/ERR

Bussiettevõte Samat loobub 8. oktoobrist Harjumaal lõunasuunaliste liinide teenindamisest, peale mida hakkab neid teenindama uus vedaja.

Samat teatas maanteeametile, et ütleb alates 8. oktoobrist üles doteeritud liiniveolepingud Tallinnast lõuna suunal. Põhja-Eesti ühistranspordikeskus korraldab uue ühistranspordi hanke ja loodab oktoobriks leida uue vedaja Tallinnast Peetrisse, Jürisse ja Kosele suunduvatele liinidele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maanteeameti teatel on tegemist esmakordse juhtumiga ja eeldab, et reisijate jaoks midagi ei muutu ja ka oktoobris toimub doteeritud maakonnaliinidel liiklus tavapäraselt.

Samati juhatuse liige Karel Prikk tõi liinilepingu lõpetamise põhjustena esile, et riigipoolne dotatsioon ei kata ära kasvanud kütuse-ja bussijuhtide palgakulu.

Samuti olukorra, kus riik on oluliselt kahjustanud konkurentsi, pannes Harjumaal riigipoolsed tasuta liinid kõrvuti konkureerima eraettevõtte kommertsliinidega. Ettevõte teatel ei jõudnud nad raske olukorra leevendamiseks tellijaga kokkuleppele.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: