Pärnu sõudebaasi ehitustööd käivitusid ({{commentsTotal}})

Pärnus Rääma tänaval algasid sõudebaasi esimese etapi ehitustööd.

Kultuuriminister Indrek Saar ütles "Aktuaalsele kaamerale", et vastavalt kolmepoolsele kokkuleppele on riigi rahastus garanteeritud.

Esimeses etapis valmib elling ning rajatakse teed ja väljakud. Need tööd peavad aasta lõpuks valmis olema. Tööd algasid mõistagi vana ellingu lammutamisega ja praegu teevad Pärnu REV Ehituse töömehed ettevalmistusi vundamendi valamiseks.

Sõudeklubi noortetreener ja ehituse koordinaator Tatjana Jaanson tõdes, et ehitust on oodatud aastaid.

"Rõõm on väga suur ja see on hästi kaua oodatud asi. Me siin seltskonnaga oleme kokku lugenud, et seitse ministrit meil käis läbi ajaloo. Kõik lubasid, aga lõpuks saab teoks ka. Jah, väga hea, et lõpuks saab teoks," ütles Jaanson.

Sõudebaasi uuendamine on jagatud kolme etappi. Teises etapis saab valmis treeninguteks mõeldud maja, kus treeningutingimused siiani on olematud.

Praegu, kuni uue ellingu valmimiseni hoitakse siin paate. Kolmandas etapis aga soovitakse baasi juurde ka majutushoone rajada ja Jaansoni rada korda teha. Riik on samuti raha lubanud.

"Esiteks, kui see lugu pihta hakkas, siis me tegime kolmepoolselt piduliku leppe linna, sõudebaasi ja riigi vahel, et kõik teaksid, mis nende kohustused on. Ja nii nagu sellesse aastasse on planeeritud vajalikud summad, et ehitustöö saaks sujuvalt liikuda, nii ka järgmisel aastal. Kui riigikogu on eelarve vastu võtnud, siis on lõplikult vormistatud ka formaalselt, aga sisulise poole pealt ei ole küll mingit põhjust muretseda. Kas Eestis on veel probleemseid kohti, nagu seesama Pärnu siin? Neid unistusi, mida tahaks korda teha, on väga palju. Eks siinsamas Pärnuski ju üle jõe on omad soovid ja ootused. Aga küll me tasapisi näeme ka teistes kohtades, et asjad saavad korda," kinnitas Saar.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: