"AK": Tallinna Linnatranspordi sisekontrolli uus juht on omastamise eest süüdi mõistetud

Foto: ERR

Alles sel kevadel korruptsiooniskandaali üle elanud Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi uus, vaid mõni kuu ametis olnud sisekontrolli juht Erkki Jõeäär on "Aktuaalse kaamera" andmetel omastamise ja võltsimise eest kohtus süüdi mõistetud. Linnatranspordi juhtidele tuli sisekontrolli juhi varasem karistatus väidetavalt üllatusena ning juhatuse esimees Deniss Boroditš kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et ootab Jõeäärelt nüüd lahkumisavaldust.

Selle aasta aprilli alguses võttis keskkriminaalpolitsei kinni Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi neli juhtivtöötajat. Kahtlustuse järgi sai bussiremonditöökodade juhataja asetäitjana tegutsenud Jaanus Vink kaks miljonit eurot altkäemaksu selle eest, et andis teatud firmadele eelise kasutatud busside, remonditeenuste ja kaupade hankimisel. Vingi koduõuelt viidi ära muljetavaldav masinapark, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Skandaali tulemusel sai Tallinna Linnatransport endale uued juhid. Aktsiaseltsi etteotsa valiti kunagine abilinnapea Deniss Boroditš, nõukogu asus juhtima abilinnapea Kalle Klandorf ning seadustega pahuksis olnud ettevõtte sai ka uue sisekontrolli juhi.

Teabenõudele, kas vastab tõele, et Erkki Jõeäär on kohtulikult karistatud, sai "Aktuaalne kaamera" järgmise vastuse:

"Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo menetles Politsei- ja Piirivalveameti endise töötaja E. Jõeääre tegevusega seotud kriminaalasja. Harju Maakohus karistas isikut omastamise ja võltsimise toimepanemise eest."

Boroditš ja nõukogu esimees Kalle Klandorf kinnitasid "Aktuaalsele kaamerale", et nemad Jõeääre karistatusest enne esmaspäeva midagi ei teadnud.

"Ainuke info, mis oli... me tegime päringuid omal ajal karistusregistrisse. Seal mitte mingisugust viidet kriminaalkaristusele ei olnud. Ja kuna mina ettevõtte juhina usaldan Eesti Vabariiki ja tema registreid, mind see info nagu rahuldas," ütles Boroditš.

Tema sõnul võeti sisekontrolli teenistuse juht ametisse, kuna oli vaja lahendada hulk probleeme, mis tulid ilmsiks seoses korruptsiooniga, mille kriminaalpolitsei tuvastas.

"Ja me otsustasime inimese kasuks, kes on olnud seotud ka eelnevalt välisauditi tegemisega, mis muu hulgas ka viitas väga paljudele probleemidele ja tänu kelle tööle algatati ka augustis kriminaalasi haldusteenistuse juhi vastu," lisas Boroditš.

Kohtust öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et selle otsuse sisu ei kuulu avalikustamisele.

Jõeääre advokaat Tanel Mällas teatas "Aktuaalsele kaamerale", et tema kliendil ei ole võimalik asjaolusid kommenteerida.

Borodtiši sõnul tuleks Jõeäärel ametist lahkuda. "Ma arvan, et see etteheitmine ei vii edasi, küll ma möönan, et sisekontrolli teenistuse juhile on kõrgendatud nõudmised kui ükskõik millise muu ametiala kohta. Ja kui te küsite, et kas on mõistlik, et sellise taustaga inimene saab edasi jätkata, siis ma möönan juristina, et inimene peab saama teist võimalust, aga antud olukorras ma arvan, et see ei ole enam võimalik," rääkis ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: