Eesti gaasitarbijate rahakotti ei tohiks LNG-punkerlaeva ost mõjutada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Laevade punkerdamiseks mõeldud LNG-laev gaasi hindu Eesti tarbijale ei mõjuta, pigem avardab gaasituru võimalusi ja kättesaadavust, leiavad nii sõltumatu gaasi süsteemihaldur Elering kui ka konkurent ja võimalik koostööpartner Alexela.

Eesti Gaas teatas teisipäeval, et sõlmis lepingu veeldatud maagaasi (LNG) punkerlaeva ehitamiseks, millest saab esimene omataoline Läänemere põhja- ja idaosas.

Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster ütles "Aktuaalsele kaamerale", et see on eelkõige mõeldud laevade punkerdamiseks ning vahetu seos maismaavõrguga või Eesti-sisese gaasitarbimisega sellel puudub.

"See on näide sellest, kuidas meie gaasituru liberaliseerimine on oma mõju avaldanud, et saab tekkida üks uus ärimudel, uued tegijad saavad tulla turule teenusega, mida meil siiamaani olnud pole. Selles mõttes kindlasti arvan, et see on kõige tähtsam aspekt selles," sõnas Köster.

Alexela Groupi juhatuse esimees Andreas Laane märkis, et gaas kui transpordikütus on arenev, kättesaadav ja arvestatav ning kindlasti loob see uusi tarbijad ka väljaspool merd.

"Iseenesest sellist väikest punkerlaeva on nii ehk naa vaja, kui räägime sellest, et LNG liigutada punktist A punkti B," lausus ta. "Kahe aasta pärast on ta olemas. Meil on näiteks kahe aasta pärast olemas Haminas Soomes terminal ehk siis ehedalt on olemas võimalus, et seda kütust ei pea mitta ainult mööda maad vedama kuskile, aga saab mööda merd vedada."

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: