Tallinna Sadam tahab kaasa lüüa LNG terminali rajamisel

Tallinna Sadam ja Alexela Invest sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli Paldiskisse LNG terminali rajamise võimaluste hindamiseks.

Ettevõtted sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli parima lahenduse väljatöötamiseks LNG terminali ja LNG tankerite ja punkerlaevade vastuvõtmiseks ning LNG maha- ja pealelaadimiseks vajaliku sadamataristu rajamiseks Pakri poolsaarele Lahepere lahe äärde Paldiskis.

Alexela Invest juhatuse esimehe Marti Hääle sõnul kujuneb Eestist LNG terminali rajamisel Paldiskisse Balticconnectori kõrvale oluline partner kogu regiooni maagaasivarustuse tarnekindluse tagamisel.

"Paldiski LNG terminal on rahvusvahelise tähtsusega energiataristu, mis pakub Soome, Eesti ja Läti ühise gaasituru käivitumisel 2020-st aastast alternatiivse tarneallika võimaluse ja on eelduseks vaba konkurentsi tekkele ning Balticconnectori käivitumisele," ütles Hääl.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm märkis, et nii Läänemerel kui maailmas laiemalt on üha enam laevandusettevõtteid asendamas oma laevadel traditsioonilise diiselkütuse oluliselt puhtama veeldatud maagaasi ehk LNG-ga.

Tallinna Sadam ja Alexela jätkavad läbirääkimisi ühistegevuse täpsemate tingimuste kokkuleppimiseks eesmärgiga jõuda lepinguni 2020. aasta lõpuks.

Protokoll näeb ette, et Tallinna Sadama roll Paldiski LNG terminali projektis osalemise korral on vajaliku sadamataristu väljaarendamine ja tagamine ning Alexela roll on terminali rajamine ja opereerimine.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: