Ligi: tulumaksu sidumisest lastega võidaks kõrgepalgalised

Foto: Priit Mürk

Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi kritiseeris konservatiivse rahvaerakonna (EKRE) ideed vähendada iga alaealise lapse pealt tulumaksumäära veerandi võrra.

Olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Maksusüsteem – kaos või kaalutlus" arutelul pidas Ligi seda lubadust küüniliseks.

"See on küüniline, sest see jõuab nende peredeni, kus on palju lapsi ja suured tulud. Ta ei jõua mitte kuidagi nendeni, kelle tulud on väiksemad või neid pole üldse, aga pered on ka suured," selgitas kunagine rahandusminister.

Ligi tõi näite ka riigikogu saalist, vihjates, et mitmel Isamaa saadikul, kel on palju lapsi, ei pruugi pärast parlamendivalimisi enam riigikogusse asja olla.

"Nii et Priit Sibul või minu poolest Helir-Valdor Seeder või minu poolest Sven Sester, seni, kui nad on riigikogus, nad saavad selle raha kätte. Aga pärast märtsikuud nad seda enam ei ole võib-olla, suure tõenäosusega. Nad jäävad sellest ilma, aga just siis vajaksid nad tõenäoliselt riigilt mingisugust tuge oma lastele," rääkis Ligi.

"Ei ole sobiv olla nimeline, aga paraku see nii on. Kõrgepalgalised võidavad sellest. Lapsed, kellel tegelik probleem on, kaotavad. Nemad jäävad ilma ja me peaks hakkama seda süsteemi lastega sidumisest lappima toetustega, mis on alati efektiivsemad meetodid sotsiaalpoliitikaks, kui on maksuvabastused," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: