TJA juht: Haaberstis juhtunu põhjuse saame kindlasti teada

Foto: ERR

Tehnilise järelevalve ameti peadirektor Kaur Kajak ütles laupäeva õhtust traagilist juhtumit kommenteerides, et kuigi ta kriminaalmenetlusest tulenevalt ei saa kõiki oletusi täpsemalt kommenteerida, on ta kindel, et juhtunu põhjus õnnestub kindlasti välja selgitada.

TJA juhi sõnul on praegusel veel vara midagi kinnitada või ümber lükata. "See sündmus juhtus umbes 24 tundi tagasi. On tehtud palju toiminguid. Me teeme koostööd politsei, päästeameti ja prokuratuuriga. Ma arvan, et me oleme õige varsti natuke targemad."

Samuti ei saa tema sõnul praegu veel öelda, kas laste surma põhjustas puiduga köetav küttekeha või gaasiseade. "Need ongi erinevad versioonid, mida me peame koos politseiga uurima ja vaatama. Kui me räägime, et üks versioon on see, et oli vingugaas, siis vingugaasi sai tõesti tekitada kas gaasiseade, kui ka oli seal ka tahkeküttekamin. Seda selgitab kõik uurimine," märkis Kajak.

Seda on hetkel veel vara öelda, kui kaua põhjuse välja selgitamine aega võtab. "See sõltub kriminaalmenetluse käigust. Meie teeme oma menetlust ja me teeme prokuratuuriga koostööd. Meil täna on mingisugused oletused, kahjuks ei saa rääkida."

"Tegemist oli tüüpilise paarismaja või ridaelamuboksi lahendusega, kus gaasiseade asub selleks mõeldud eraldi ruumis ja tehnilise järelevalve ameti vaatevinklist on tegemist peaaegu ideaalse situatsiooniga ehk kus gaasiseade ei asu eluruumis või selle vahetus läheduses. Ehk see on suhteliselt tüüpiline lahendus uuselamutes," jätaks Kajak teemat laiemalt selgitades.

"Kõik, kes kasutavad gaasiseadet - olgu see vana või uus maja. Et vaadake kõik ühendused üle ja kas kõik kontrollid on tehtud. Vaadake, kuidas gaas majja tuleb ja kuidas gaasid välja juhitakse. Vaadake, kas ruumid on ventileeritud," pani ta kõigile vaatajatele südamele.

Lisaks avaldas Kajak intervjuu lõpus veendumust, et laupäeva õhtul juhtunu põhjus õnnestub kindlasti välja selgitada.

Kakumäel Vismeistri tänaval asuvast elumajast leiti lauepäeva õhtul kahe lapse surnukehad. Üks neist oli seitsme- ja teine nelja-aastane. Sündmuskohalt viidi haiglasse laste vanemad ja kahe-aastane laps. Kui vanemad on praeguseks haiglast välja lastud, siis väikese lapse seisund on endiselt raske ning ta viibib endiselt haiglas.

Juhtumit uurivad nii politsei, prokuratuur kui ka tehnilise järelevalve amet ning seni on võimaliku põhjusena välja pakutud gaasimürgitus. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja uurimine.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: