Ekspertiis: laste surma Kakumäel põhjustas vingugaasi mürgitus

Foto: Aurelia Minev/ERR

Tallinnas Kakumäel ühe pere kolme lapse elu nõudnud juhtumi ekspertiis kinnitas, et laste surmapõhjuseks oli vingugaasi mürgitus.

"Teostatud ekspertiisi tulemusel on välja selgitatud, et surmapõhjuseks on vingugaasi mürgistus. Kriminaalmenetluse edasiseks ülesandeks on välja selgitada, kas surma põhjustas kellegi ettevaatamatus või selle taga oli rikkis või hooldamata küttesüsteemist tingitud õnnetusjuhtum," kommenteeris kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Andra Sild.

Viimase viie päeva jooksul on politseiuurijad teostanud rea menetlustoiminguid, nende hulgas ülekuulamisi, sündmuskoha vaatlust ja uurimiseksperimente. Tõendite kogumine jätkub.

Praeguseks kogutud materjalid kinnitavad seda, et sündmuskohal avastatud gaasilekked ei olnud traagilise sündmuse põhjuseks. Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) tuvastas kontrolli käigus selle piirkonna 17 majas väga minimaalseid lekkeid liitekohtade juures, mis ei kujuta mingisugust ohtu inimeste elule ja tervisele, teatas TJA.

Selliseid väga väikeseid gaasilekkeid on võimalik tuvastada ainult vastavate seadmetega. Gaasivarustus suleti ainult kahes hoones gaasi- ja ventilatsioonisüsteemi puuduste kõrvaldamiseks. Suletud gaasivarustusega majades on tänaseks puudused kõrvaldatud ja gaasivarustus taastatud. TJA jätkab menetlustoiminguid ning nõustab politseid ja prokuratuuri nende menetlustoimingute läbiviimisel.

13. oktoobril leiti Tallinnas Kakumäe elamurajoonis asuvast eramajast nelja- ja seitsmeaastase lapse surnukeha. Sama pere noorim, kaheaastane laps ja nende vanemad viidi haiglasse. 17. oktoobril teatass haigla, et ka pere kolmas laps suri. Lapsevanemad on haiglast välja saanud ning neile on korraldatud psühholoogiline abi.

Asjaolude väljaselgitamiseks alustas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kriminaalmenetlust.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: