Päästeameti juht kaaluks riigi poolt tasuta vingugaasiandurite jagamist

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.
Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. Autor/allikas: ERR

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul võiks riik rahaliste võimaluste korral paigaldada vaesemate inimeste elamutesse tasuta vinguandureid.

"Vingugaasiandur on kallis ja paljud pered ei tule igapäevaselt oma asjadega toime. On selleks kas rahapuudus, vanus või puue. Neid inimesi tuleb aidata. Oleks mõistlik ka tasuta vingugaasiandurid jagama hakata," rääkis Tammearu kolmapäeval Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio."

Vingugaasiandur peaks tema sõnul olema kõikides kodudes, kus on gaasikütteseade, samuti ahjude, pliitide ja kaminate olemasolu korral.

"Enamuse inimeste puhul piisab ainult kontrollist ja nad saavad sõnumist aru, aga mõnede puhul peab kasutama ka sundi," ütles Tammearu päästeameti kontrollkäike iseloomustades.

"Gaasikütteseade teeb elu mugavaks, aga me unustame ära, et see seade vajab ka hooldust. Aja jooksul asjad vananevad, sealhulgas elamud. Ka elamud tuleb üle vaadata," rääkis Tammearu.

Kakumäel kolme lapse hukkumisega lõppenud õnnetuse osas Tammearu sõnul uurimine käib.

"Olen 25 aastat päästeametis töötanud ja palju näinud, aga see sündmus läks mulle hinge. Olen kindel, et lõplik tõde selgub," lausus Tammearu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: