Haabersti traagiline õnnetus on tõstnud hüppeliselt vingugaasiandurite müüki

Haaberstis leiti oktoobri keskel eramajast kahe lapse gaasimürgistuse tunnustega surnukehad. Kolmas laps suri hiljem haiglas. See õnnetus pani inimesi teavustama vingugaasiandurite vajalikkust.
Haaberstis leiti oktoobri keskel eramajast kahe lapse gaasimürgistuse tunnustega surnukehad. Kolmas laps suri hiljem haiglas. See õnnetus pani inimesi teavustama vingugaasiandurite vajalikkust. Autor/allikas: ERR

Oktoobri keskel juhtunud traagiline õnnetus, milles vingugaasimürgitusse suri kolm ühe pere last, on pannud inimesed gaasiõnnetustesse tõsisemalt suhtuma ja kasvatanud kauplustes vingugaasiandurite läbimüüki kohati kordades.

Bauhofi rauakaupade tootejuhi Sven Milli sõnul on vingugaasiandurite müük kasvanud viimastel kuudel üle viie korra, kuna inimesed mõistavad senisest paremini vingugaasianduri olulisust.

Bauhofis jäävad vingugaasiandurite hinnad vahemikku 18 kuni 57 eurot, kaubaks lähevad kõik.

"Inimesed on teadvustanud, et vingugaasiandur on asi, mille pealt kokku ei hoita," ütles Milli, tõdedes, et seetõttu ei osteta vaid kõige odavamaid mudeleid.

Kõige populaarsemad on LCD-ekraaniga andurid, mis kuvavad ka ruumi temperatuuri. Samuti on Bauhofis müügil IP44 kaitseastmega vingugaasiandur, mis sobib ka niisketesse ruumidesse, näiteks vannituppa, kus gaasiseade sageli asub.

Ka ehituspoest Espak tõdeti, et vingugaasiandurite müük on kasvanud. Täpset läbimüügikasvu ei osanud jaeketi esindaja nimetada, kinnitades, et see on siiski vähemalt 50 protsenti, kui mitte rohkem.

Espaki kliendid ostavad enim kõige odavamaid, kliendikaardi olemasolul 12-euroseid andureid, samuti on eelistatud muud odavamad andurid. Kõige kallimad andurid jäävad 50-60 euro kanti.

Vingugaasiandureid saab soetada ka suurtest jaekettidest. Näiteks Prismas on müügil kaht sorti andurid. Sügis kui kütteperioodi algus tähistab tavaliselt ka andurite ostuperioodi algust, kuivõrd maikuus müüs jaekett kõigi kaupluste peale kokku alla kümne anduri.

Kui veel septembris, enne palju tähelepanu pälvinud suurõnnetust osteti Prismast 42 vingugaasiandurit, siis oktoobris kasvas nende ostude hulk 94-ni ja novembris juba 119-ni. Seega septembriga võrreldes on vingugaasiandurite ostude hulk kolmekordistunud.

"Tootjatelt on tulnud tagasisidet, et huvi kasvamise tõttu pole alati vingugaasiandurite tellimusi võimalik täita," võttis Prisma kommunikatsioonijuht Piret Lankots kasvanud huvi kokku.

Ka jaekett Coop tõdes, et lisaks tavapärasele sügisesele müügikasvule on tänavu oktoobris ja novembris müüdud andureid üle kahe korra rohkem kui mullu samal ajal.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: