Anvelt hoiatas septembris, et gaasiohutusega on asjad halvasti

Andres Anvelt.
Andres Anvelt. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Siseminister Andres Anvelt hoiatas septembrikuus majandusministeeriumisse saadetud kirjas, et asjad gaasiseadmete ja nende kontrolliga liiguvad halvemuse suunas ning olukorra parandamiseks tuleks astuda samme.

Anvelt rääkis, et on teemale korduvalt viidanud ja et juhtis sellele esmakordselt tähelepanu aprillikuus majandus- ja taristuministrile saadetud kirjas.

Anvelti sõnul tuleb gaasiohutuse tagamiseks teha rohkem ja kiiresti. "Trendid selles valdkonnas liiguvad halvemuse poole. Juba käesolevaks ajaks on 2018. aastal gaasilise reostumise tagajärjel kannatada saanud rohkem inimesi kui 2017. aastal kokku. Kui 2017 oli vigastatuid 21, siis tänase seisuga on kannatanuid 33 ning külmad ilmad omakorda soosivad olukorra halvenemist. Sel aastal on päästemeeskonnad reageerinud üle 300 gaasilise reostumise sündmusele ja Päästeameti 2018. aasta 12 kuu prognoosi kohaselt võivad gaasilised reostumised jõuda 500 sündmuse lähedale," kirjutas Anvelt septembrikuus.

Anvelt nentis, et paraku ei võta ka elanikud gaasilise reostuse ohtu piisavalt tõsiselt, mistõttu puudub paljudes kodudes endiselt vingugaasiandur.

Anvelti hinnangul tuleks suurendada tehnilise järelevalve ameti järelevalveametnike hulka, kelle ülesanneteks oleks nii gaasiseadmete järelevalve kui ka nende omanike nõustamine.

Sama oluliseks pidas Anvelt kohalike omavalitsusüksuste ehitusspetsialistide koolitamist, kes suudavad tuvastada hoonete ümberehitamisel gaasiseadmetega seotud võimalikke ohte ning pakkuda võimalusi neid vähendada ja ennetada.

Anvelt lisas veel, et siseministeerium plaanib tuleohutuse seaduse muudatusega kehtestada vingugaasianduri kohustuse eluruumides laiemalt, mis suurendab kindlasti ohutust ka nendes kodudes, kus gaasiküttesüsteeme pole või on dubleeritud tahkeküttel küttesüsteemidega.

"See tähendab, et muudatuse kohaselt oleks vingugaasiandur kohustuslik kõigis näiteks puupliidi, ahju või kaminaga eluruumides," lausus ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: