Välisministeerium tellib Moskvasse konkursiga viis kunstiteost

Saatkonnahoone suur lagi, mida tulevikus kaunistab üks tellitavatest kunstiteostest.
Saatkonnahoone suur lagi, mida tulevikus kaunistab üks tellitavatest kunstiteostest. Autor/allikas: Foto: välisministeerium

Välisministeerium kuulutas välja konkursi kunstiteoste tellimiseks Eesti suursaatkonda Moskvas, kus kalleim, fuajee lakke kavandatud taies maksab 36 000 eurot.

Ministeerium ootab konkursile viie teose kavandit. Kunstiteoseid otsitakse fuajee lakke, söökla seinale ja veel mitmesse ruumi.

Fuajeesse tellitakse 36 000 euro eest tahvelmaal, digitaalsete tehnikatega tehtud teos või tahvlil kujutatud teos, mida saab raamiga lae külge kinnitada. See on ühtlasi tellitavatest teostest kõige kallim, ülejäänud teoste maksumus jääb vahemikku 3500 kuni 6000 eurot.

Konkursitingimuste kohaselt peavad loodavad kunstiteosed kandma Eesti vaimsust ja rahvuskultuuri pärandit ning sobituma ka rahvusvahelisse kultuurikonteksti. Arvestada tuleb ka seda, et teost peab saama transportida pika vahemaa taha, ilma et see kahjustada saaks.

"Oluline on rõhutada, et taies peab olema esindusruumile sobivalt väärikas ja sobitama sisekujunduslikult asukohta," sedastab võistlusjuhend.

Konkursil osalejad peavad oma kavandid kandma mõõtkavas fotole või seinavaatele, et saaks hinnata, kuidas see keskkonda sobib. Lisaks tuleb autoril esitada kirjalik selgitus teose idee, kasutatavate materjalide, teostamisprotsessi ja selle ajakava kohta. Seejuures võib üks osaleja esitada piiramatu arvu kavandeid, kuid osalemisega seotud kulutusi ei hüvitata.

Esitatud töid hindab žürii, kes võtab arvesse nii kontseptuaalse idee vastavust lähteülesandele kui lahenduse teostatavust, kuid kõige suurem kaal on kavandi sobivusel keskkonda. Välisministeerium plaanib viia žürii Moskvasse teoste asukohtadega tutvuma.

Võistlustöid oodatakse 30. novembri hommikuni ja võitjad tehakse teatavaks 18. detsembril, mil avatakse esitatud kavandite näitus. Valmis teosed pannakse üles kuni tuleva kevadeni.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: