Kohus jättis Gammeri vahi alla
Harju maakohus jättis teisipäeval vabastamata veebruari keskel kuritegeliku ühenduse juhtimises kahtlustatavana vahistatud hotelli- ja restoraniäris tegutseva ettevõtja Pavel Gammeri.
Kohus leidis, et Gammeri kaitsja Raivo Lausi taotlus tema vahi alt vabastamiseks elektroonilise valve kohaldamisega pole põhjendatud, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane ERR-ile.
Ettevõtjatele Hubert Hirvele (59) ja Pavel Gammerile (54) on esitatud kuriteokahtlustused karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad kuritegeliku ühenduse juhtimist, väljapressimist, piiratud tsiviilkäibes keelatud tulirelvade, tulirelva oluliste osade ja suures koguses laskemoona ning tsiviilkäibes keelatud tulirelva ja helisummuti ebaseaduslikku käitlemist, erasektori altkäemaksu, maksukuritegusid ja eraviisilist jälitustegevust.
ERR-i andmetel kahtlustatakse Hirve ja Gammerit kunagise politseiniku ja turvaärimehe Veiko Kulla ning aserite kogukonna liidri, eelmisel kümnendil keskkriminaalpolitsei huviorbiidis olnud Veljaddin Kerimhanovi ning veel ühe kriminaalsetes ringkondades tuntud mehe jälgimise korraldamises.
Veebruaris võttis kohus prokuratuuri taotlusel vahi alla seitse kahtlustatavat, kellest tänaseks on endiselt vahi all viis, sealhulgas Hirv ja Gammer, kes eitavad kuritegusid kategooriliselt.
Hiljuti vabanes vahi alt Hirve ja Gammeri turvamees Aleksandr Russalim.
Russalimi kaitsja vandeadvokaat Dmitri Školjar ütles ERR-ile, et tema kaitsealuse poole aasta pikkune vahi all pidamise aeg sai lihtsalt ümber.
Juunis vabastas kohus 350 000 euro suuruse kautsjoni vastu vahi alt samas kriminaalasjas väljapressimises kahtlustatava, Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Ahmed Ozdojevi (48).
Ozdojevit kahtlustatakse ühelt ärimehelt 3,5 miljoni USA dollari väljapressimise katses. Ozdojev kuritegu ei tunnista.
Kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava (35) ning keskkriminaalpolitsei pidas teiste hulgas kinni ka oma kunagise kolleegi, rahapesu andmebüroos üle 10 aasta töötanud Aivar Orukase (44), samuti kunagise kaitsepolitseiniku Viljar Subka (49).
Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu.
Kahtlustuse kohaselt kasutati lisaks füüsilistele isikutele kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid.
ERR-ile teadaolevalt sisaldab kahtlustus mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.
Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja uurimist juhib riigiprokuratuur.
Toimetaja: Marek Kuul