Google vallandas kahe aastaga seksuaalse ahistamise tõttu 48 inimest

Google'i tegevjuht Sundar Pichai Davose majandusfoorumil.
Google'i tegevjuht Sundar Pichai Davose majandusfoorumil. Autor/allikas: AP/Scanpix

Google kinnitas neljapäeval, et on viimase kahe aasta jooksul vallandanud seksuaalse ahistamise süüdistuste tõttu 48 inimest, kellest 13 olid kõrgastme juhid.

USA tehnoloogiahiid avaldas tegevjuht Sundar Pichai teate vastuseks lehes New York Times ilmunud artiklile.

Leht kirjutas, et Google'i tippametnik Andy Rubin, keda süüdistati seksuaalses väärkäitumises, lahkus firmast 90 miljoni dollari suuruse "lahkumispaketiga". Lisaks olevat Google teisi seksuaalse ahistamise süüdistusi varjanud.

Meediakanalid küsisid Google'ilt, mida on firmal öelda lehe väidete kohta.

Google vastas Pichai avaldusega. Selles öeldi, et viimase kahe aasta jooksul on seksuaalse ahistamise tõttu tühistatud 48 inimese tööleping. Vallandatutest 13 olid kõrgastme juhid. Pichai rõhutas, et nad ei saanud "lahkumispaketti".

"Oleme viimastel aastatel teinud mitu muudatust. Muu hulgas oleme asunud aina rangemalt suhtuma juhtpositsioonil olevate inimeste sobimatusse käitumisse," ütles Pichal.

Pichai lisas, et Rubini ja teiste vastu esitatud väiteid "oli raske lugeda". Samas ei käsitlenud ta ühtegi konkreetset artiklis esitatud väidet.

Rubini pressiesindaja Sam Singer eitas Rubini vastu esitatud süüdistusi.

Singeri sõnul lahkus Rubin Google'ist omal soovil, eesmärgiga asutada nüüdne riskikapitalifirma ja tehnoloogiainkubaator Playground.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: