Teedel on jäite tekkimise oht ja Läänemerel tuleb torm

{{1540625040000 | amCalendar}}
Lumesahk sõitis Viljandi-Pärnu maanteel kraavi.
Lumesahk sõitis Viljandi-Pärnu maanteel kraavi.

Liiklusjuhtimiskeskus hoiatas laupäeval autojuhte jäite tekkimisega kaasneva libeduse eest, Läänemerele on oodata tormilaineid.

Varahommikul olid põhi- ja suuremad tugiteed valdavalt niisked või soolaniisked, Põhja-Eestis soolamärjad või märjad ja ka suurematel teedel oli veel jäiseid või härmas lõike. Teetemperatuurid olid miinuses või kergelt plusspoolel. Mitmel pool esines udu.

Ilmaprognoosi järgi levib mandri lõunaosast lörtsi- ja lumesadu põhja-kirde suunas. Saartel sajab enamasti vihma. Keskpäevaks laieneb lörtsi- ja lumesadu üle maa ja läheb ka mandri lõunaosas üle vihmaks.

Tugevam on sadu lõuna- ja idapoolsetes maakondades. Teedel on jäite tekkimise oht, mistõttu võivad teed olla libedad. Suverehvidega autoomanikel tuleks sõit võimalusel ära jätta või edasi lükata, lisas liiklusjuhtimiskeskus.

Läänemerel on oodata tormi

Üle Läti Venemaale liikuv aktiivne madalrõhkkond toob laupäeval Läänemerele tormi, mis paisutab lained kuni 5-meetriseks.Ilmateenistus hoiatab Läänemere põhjaosas puhuva kirdetuule eest, mis tugevneb 14-19, puhanguti 23-27 m/s.

Ka eeloleval ööl püsib põhja- ja kirdetuul tugev, ent vastu hommikut tuul nõrgeneb. Lainekõrgus on 3-5 m. Sajab peamiselt vihma ja nähtavus on mõõdukas.

Tugev tuul seiskas laupäeval laevaliikluse Tallinna-Prangli liinil, samuti katkes laevaühendus mandri ja Ruhnu vahel.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: