Põlevkivitööstuse pikaaegse juhi mälestused said kaante vahele

Eesti põlevkivitööstuse pikaaegse juhi, hiljuti 90-aastaseks saanud Väino Viilupi meenutused said kaante vahele. Jõhvi raekojas toimunud mälestusteraamatu "Põlevkivikuningas Väino Viilup" esitlusel käis Rene Kundla.

Eakas põlevkivikuningas ise raamatu esitlusele ei tulnud. Tema tervitused andis edasi poeg Heini Viilup, kes tunnistas, et isa juhtis 11 kuud aastas põlevkivi kaevandamist nii tööl kui ka kodus.

Ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev oli üks vähestest, kes enne esitlust raamatu sisuga tutvuda sai, ning temale oli raamatus nii mõndagi lugemisväärset.

Väino Viilupi sõna pidi alati maksvusele jääma, kuid kauaaegne Sompa kaevanduse juht Jaan Surva rääkis sellest, kuidas seda juhisõna sai siiski ka mõjutada.

Põlevkivikuninga pajatused kirjutas raamatuks kokku Raivo Lott, kuid tänu Eesti Raadio audioarhiivi abil saame minna ajas rohkem kui pool sajandit tagasi. Kaevurite päeva eel eetris olnud saates "Allmaasaalides" sai sõna trusti Eesti Põlevkivi juht Väino Viilup. Aasta siis oli 1965 ja saate toimetaja Hans Kivilo.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: