Vormsilasi ei rahulda praegune laevaühendus ({{commentsTotal}})

Vormsi parvlaev Ormsö.
Vormsi parvlaev Ormsö. Autor/allikas: Baltic Workboats

Reisiparvlaevaliin Sviby ja Rohuküla sadama vahel ei rahulda Vormsi saare elanike elu- ja majanduskeskkonna vajadusi, teatas vallavanem kirjas riigihalduse ministrile.

Vallavanem Ene Sarapuu märkis, et probleeme on on nii valla ehituste õigeaese valmimise kui ka Vormsi ettevõtjate ja elanike suuremamahuliste vedude korraldamisega.

"Täiendavate lisareiside võimalus suurte vedude jaoks on saare toimimise jaoks hädavajalik. Tänane Kihnu Veeteede pakutavate reiside arv ei rahulda saare vajadusi ja graafik on jäigalt paigas," kirjutas vallajuht.

Kokkuvõtvalt soovivad vormsilased praamigraafiku suuremat paindlikkust. Saareelanike ettepanek on, et kui reisid jäävad ära ilmastiku tõttu, siis tehakse olukorra stabiliseerumisel need reisid ära, mitte ei oodata järgmisi graafikujärgseid reise. Seda eriti olukorras, kus vedamata on jäänud raskeveosed.

Vald soovib, et vajaduste tekkimisel oleks neil võimalus tellida näiteks 10 lisareisi aastas graafikuväliselt.

"Täna põrkuvad kõik valla soovid tagasi hankelepingust tuleneva ühe meeskonna tööajale. Paindlikus puudub ja seda eriti suvisel perioodil, kui vajadus suureneb õhtuste hilisemate reiside järele. Selleks on vajalik lisavahendeid, et laevameeskonda suurendada," selgitas Sarapuu.

Piletimüügiks tegi ta ettepaneku täiustada süsteemi, et oleks näha, kas broneeringud on täitunud liinimeetrite või kandevõime osas.

Sarapuu palus riigihalduse ministril leida lisavahendeid teenuse kvaliteedi tõstmiseks või leida hankega uus teenusepakkuja.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: