EKRE möödus liikmete arvult Isamaast

EKRE liikmed.
EKRE liikmed. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) möödus reedel liikmete arvult Isamaast ja tõusis liikmeskonna suuruselt Eesti kolmandaks parteiks.

EKRE on ainus parlamendierakond, kelle liikmeskond 2018. aastal on kasvanud. Reedel mööduti liikmeskonnalt teisest konservatiivsest erakonnast Isamaast. Äriregistri andmetel on EKRE-s reede keskpäeva seisuga 8599 ja Isamaas 8598 liiget.

Kusjuures aasta algul oli kahe erakonna liikmeskonna vahe ligi 600 Isamaa kasuks. Aasta jooksul on Isamaa kaotanud ligi 200 ja EKRE võitnud juurde ligi 400 liiget.

Eesti suurim erakond on endiselt Keskerakond 14 706 liikmega. Suvel kaotas Keskerakond paarsada liiget, eeskätt Narva organisatsioonist. Aasta lõpus on Eesti suurima partei liikmeskond taas kasvama hakanud, kuid jääb siiski ligi 100 liikmega alla aasta alguse liikmete arvule.

Liikmeskonnalt teisel kohal on Reformierakond - suurimasse opositsiooniparteisse kuulub 12 171 liiget, mida on sarnaselt Keskerakonnale ca 100 liiget vähem kui aasta algul.

Sadakond liiget on kaotanud ka sotsiaaldemokraadid, kelle liikmeskonna suurus oli novembri algul 5777.

Parlamendiparteidest on kaotanud ca 50 liiget aastaga Vabaerakond, kuid arvestades nende liikmeskonna väiksust - novembris 591 liiget - on protsentuaalselt nende liikmeskonna vähenemine suurim.

Poolsada liiget on kaotanud ka parlamendivälised Rohelised, kelle liikmeskond langes alla tuhande (992).

Uutest poliitikasse tulijatest teatas Eesti 200, et sai erakonna asutamiseks vajalikud 500 liiget täis 22. oktoobril. Eeloleval laupäeval peab Eesti 200 erakonna asutamiseks üldkogu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: