Eesti esitab EL-i üldkohtu kohtunikuks Iko Nõmme ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Iko Nõmm
Iko Nõmm Autor/allikas: Priit Ladva

Välisminister Sven Mikser esitab valitsusele heaks kiitmiseks Iko Nõmme kandidatuuri Euroopa Liidu Üldkohtu kohtunikuks.

Avaliku konkursi sellele kohale kuulutas välisministeerium välja 25. juunil ja sinna laekus viis avaldust.

Augustis moodustati komisjon, kuhu kuulusid välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk, justiitsministeeriumi kantsler Tõnis Saar, riigikohtu esindaja Villu Kõve, riigisekretär ning õiguskantsler. Oktoobris tegi komisjon valiku Iko Nõmme kasuks.

Komisjon leidis, et Nõmm on sobib kandidaat, sest tal on tugev õigusteaduslik taust ja hea Euroopa Liidu õiguse tundmine. Komisjon hindas kandidaadi pädevust, pikaajalist kohtunikutöö kogemust, isikuomadusi ning ka keeleoskust, sest üldkohtu töökeel on prantsuse keel.

Euroopa Liidu üldkohtu kohtunikud nimetatakse ametisse liikmesriikide valitsuste ühisel kokkuleppel pärast konsulteerimist Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 255 alusel loodud komiteega.

Doktorikraadi omav Nõmm töötab Tallinna ringkonnakohtus tsiviilkolleegiumis. Stažöörina on ta aastatel 2017-2018 töötanud Euroopa Liidu Üldkohtus ja aastatel 2015-2016 riigikohtus.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: