Eesti avab uuel aastal saatkonna Abu Dhabis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vaade Abu Dhabile
Vaade Abu Dhabile Autor/allikas: AFP/SCANPIX

Eesti avab tuleval aastal suursaatkonna Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis.

Välisminister Sven Mikseri sõnul on saatkonna avamine Abu Dhabis oluline nii suhetes Araabia Ühendemiraatidega kui Laheriikide piirkonnaga laiemalt.

"Saatkonna avamine on meie jaoks suur samm ning see loob Eestile uusi võimalusi strateegilises regioonis. Kohalolu aitab suurendada meie teadlikkust Laheriikide piirkonnast ning samal ajal tutvustada aktiivselt Eesti seisukohti ja meile olulisi teemasid," sõnas Mikser.

Üks olulisemaid eesmärke on Mikseri sõnul majandussuhete elavdamine nii sihtriigi kui ka piirkonnaga tervikuna. "Meil tuleb koostöös EAS-i kaubandusesindusega tagada saatkonna toetus Araabia Ühendemiraatide turule pürgivatele ettevõtetele," rõhutas välisminister.

Ta tõi välja, et Araabia Ühendemiraadid on olnud ja on ka edaspidi majandussidemete sõlmpunktiks Aasia ja Aafrika vahel.

Teine oluline töövaldkond tulevasel saatkonnal on teenuste ja konsulaarabi pakkumine Eesti kodanikele. "Plaanime samuti tutvustada piirkonnas Eestit ühe võimaliku turismisihtkohana," lisas ta.

Eesti ja Araabia Ühendemiraatide diplomaatilised suhted sõlmiti 28. märtsil 2006. aastal. Saatkond on kavas avada 2019. aastal. Raha saatkonna avamiseks on ette nähtud riigi eelarvestrateegias aastateks 2019–2022.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: