Reformierakond tahab välisministeeriumisse väliskaubandusministri koha luua ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Välisministeerium
Välisministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Reformierakonna valimisprogrammi kohaselt peaks välisministeeriumi juurde looma väliskaubandusministri ametikoha, et koondada praegu eri ministeeriumides asuvad selle valdkonna ametnikud ühte kohta kokku.

Reformierakonna juhatus kiitis heaks riigikogu valimiste programmi põhiseisukohad välispoliitikas. Muu hulgas tõi erakond pressiteate vahendusel välja, et praegu on väliskaubanduses olukord pilla-palla ja sellega tegelevad ametnikud asuvad mitmes eri ministeeriumis, lisaks ka saatkondades ja EAS-is.

Erakond leiab, et kõik need tuleks koondada üheks löögirusikaks, mida juhiks välisministeeriumis töötav väliskaubandussminister.

Reformierakond põhjendas, et väliskaubanduse ja arengukoostööga tegeleva ametnikkonna konsolideerimine on ülioluline teema, sest selle poliitikavaldkonna käekäigust sõltuvad vähemalt 300 000 inimese töökohad.

Reformierakond kinnitab riigikogu valimiste programmi lõplikult 12. jaanuaril toimuval üldkogul.

Väliskaubandusministri ametikoha loomise vajadusest rääkis juba 2016. aastal riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, kes toona kuulus IRL-i, praeguse Isamaa ridadesse, tänavu septembris liitus aga Reformierakonnaga.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: