Visit Estonia tahab neljakordistada Eestit külastavate Aasia turistide arvu

Foto: Sander Koit/ERR

EAS-i turismiarendamise keskus Visit Estonia on seadnud eesmärgiks tõsta Eestit külastavate Aasia turistide arv viie aastaga neljakordseks.

Aasia turistide hulk ongi viimastel aastatel väga hoogsalt kasvanud. Möödunud aasta kolme kvartaliga võrreldes on Aasia turistide ööbimiste arv tõusnud sel aastal 108 800-lt 128 000-ni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sealhulgas jaapanlaste arv on kasvanud ligi 35 000-lt üle 44 000-ni. Hiinlaste ööbimiste arv tõusis 25 000-lt ligi 28 000-ni ja lõunakorealaste arv 17 500-lt üle 18 000-ni.

Põhiosa aasialastest jõuab Eestisse läbi Helsingi. Kuigi kiiresti kasvav, moodustab Aasia turistide arv Eesti kõigist väliskülalistest seni siiski veel üsna väikese osa, eriti võrreldes Soomega.

"Me räägime ööbimistest kokku 3,5 miljonit, nii et ta on suhteliselt väike, aga samas ta on oluline. Täna meie probleem on see, et põhiliselt turistid tulevad kolmest naaberriigist ja me peame seda riski hajutama. Aasia on väga kiiresti arenev ja mõistlik oleks sellest kasust osa saada," selgitas Visit Estonia tegevjuht Margus Sameli.

"Aasia turistid on Helsingile väga olulised. Meil langes eelmisel aastal 54 protsenti ööbimistest välismaalaste arvele. Ja koguarvust 10 protsenti andsid aasialased. Hiinlasi oli kolm protsenti, jaapanlasi 3,7 protsenti ja muud olid Lõuna-Korea,
Hong-Kong ja teised Aasia maad," rääkis Helsinki Marketingi turundusjuht Kaari Artemjeff.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: