Mihkel Kangur: peame valima keskkonda taastava majanduse

Foto: ERR

Elurikkuse erakonna asutaja Mihkel Kanguri sõnul tuleb keskkonnaprobleeme lahendada ühiskonnamudeleid muutes.

"Meil on niivõrd hea elukeskkond ja me ei taju, kuhu maailm on sattunud. Loomulikult keskkonna muredest lähtuvalt on tõukunud ka Elurikkuse Erakonna kokkukutsumine," ütles Kangur "Terevisoonis".

Kanguri sõnul ei ole keskkonnaprobleemid lahendatavad keskkonnas, vaid lähtuvad sellest, millised on ühiskonnamudelid, kuidas on meie ühiskond üles ehitatud, milline majandusmudel on kasutusel, milline parteipoliitiline mudel on kasutusel.

"Ehk me ei saa ravida palavikku vaid palavikualandajaga, vaid me peame jõudma selle juurpõhjuseni, mis seda palavikku põhjustab ja selleks on meie poliitiline keskkond ja seetõttu on Elurikkuse Erakond otsustanud hoopis teistsuguse erakonna teha - mitte sellise tagatoaga, et keegi kuskil kõrgel väikses ringis otsustab," märkis ta.

"Kui me mõtleme globaalselt, siis me saame aru, et majandusega me oleme globaalselt seotud. See arusaamine majandusinimestel, poliitikutel, et me oleme keskkonna mõttes seaotud globaalselt, mitte ainult läbi kliima, vaid ka läbi bioloogilise mitmekesisuse, puhta vee, mullastiku, me oleme maailmaga ühte jalga astuv - me ei märka siin tänu väga heale geograafilisele positsioonile seda. Aga lahendused peituvad ikkagi selles, mida me oleme oma programmis üles seadnud - alt üles riik, kogukondlikkus, kogukonnapõhine ühiskonna struktuur, see tähendab seda, et loodusressurssidel põhinev majandus peab pakkuma küllust kohalikele kogukondadele, majandus ise ei saa olla selline, kus me valime keskkonnale võimalikult vähe kahju tegeva tehase, vaid me peame tegema nii nagu maailmas levivad uued majandusprogrammid ütlevad - keskkonda taastava majanduse," selgitas ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: