Eripensioni saamise ajal töötamine leevendaks politseinike tööjõupuudust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Politsei- ja piirivalveametnikud peaks tohtima töötada ja samal ajal saada eripensioni. See aitaks parandada olukorda, kus lähiaastatel saab pensioniealiseks 1000 ametnikku, kes võivad töölt muidu lahkuda. Siseminister Andres Anvelt loodab saavutada poliitilist kokkulepet, ehkki kevadel see seaduseelnõu koalitsioonis läbi ei läinud.

Politsei ja piirivalve kadetid peavad olema valmis töö kogenud kolleegidelt üle võtma. Viie aasta jooksul jõuab pensioniikka 1000 politseinikku. Umbes 900 seda võimalust kasutab, ennustab PPA peadirtektori asetäitja Janne Pikma. Nende sedas on patrullpolitseinikud, piirivalvurid kui uurijad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõige kriitilisem aasta on 2022. Ja see tähendab, et me juba täna peame valmistuma selleks," ütles Pikma.

Kevadel ei suutnud koalitsioon ellu viia seadusemuudatust, mis oleks võimaldanud pensioniealistele politseinikele maksta eripensioni ja neil politseis või piirivalves edasi töötada. Siseminister ütles, et tema loodab sellist kokkulepet siiski saavutada veel praeguse valitsuse eluajal.

"Ma esiteks ei ole heitnud seda veel ka selle koalitsiooni võitlustest. Peab veel pidama läbirääkimisi. Sest eelmine kord me koalitsioonis saime kompromissi. Me leppisime kokku, aga justiitsministeeriumis kukkus see asi katki. Ehk koalitsiooni esialgne nõusolek oli. Oleme tutvustanud seda ideed erinevatele erakondadele peale minu oma koduerakonna, et see idee jõuaks laiemalt kuhugi programmidesse, sest ma arvan, et see on mõistlik," rääkis Anvelt.

Janne Pikma rääkis, et PPA siseveebis läbi viidud küsitluse järgi jätkaksid täna töötavatest politseiametnikest üle 60 protsendi ka pensionieas töötamist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: