Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Margus Tsahkna sarjab ÜRO leppe pärast endiseid erakonnakaaslasi

Margus Tsahkna.
Margus Tsahkna. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Endise kaitseministri Margus Tsahkna väitel on tema endised erakonnakaaslased Isamaast ja valitsus teinud ÜRO ränderaamistiku osas väga vale otsuse.

"Valitsuse otsusel ei olnud midagi pistmist tegeliku rändepoliitikaga. Selle otsusega võttis valitsus Ungari eeskujul selgelt isolatsioonipoliitika, mis on pikemas perspektiivis meie iseseisvusele väga ohtlik tee," ütles nüüd erakonda Eesti 200 kuuluv Tsahkna ERR-ile saadetud kommentaaris.

"Seda poliitikat dikteerib Kreml ning läheb vastuollu põhimõttega, et me ei jää kunagi enam üksi. Eriti siin, Läänemaailma idapiiril. Hirm radikaalsete ning meie vabadust ohustavate poliitiliste voolude ees sai valitsuse üle võitu ning hirmunud juhid viivad oma rahva tavaliselt sohu," väitis Tsahkna.

Paradoksaalne on Tsahkna sõnul see, et senise liitlassuhetele põhineva välispoliitika "viskas prügikasti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) hirmus elav Isamaa, kelle senise kursi on kujundanud NATO ja ELi suuna isad Mart Laar ja Jüri Luik."

Ta lisas: "Kui senini oli mure, et Putini parteiga lepingut omav Keskerakond võib üritada muuta meie senist liitlassuhetele põhinevat välis- ja kaitsepoliitikat, siis nüüd tegi seda Isamaa."

Tsahkna sõnul ta ei imestaks, kui järgmisena tuuakse letti juriidiline analüüs selle kohta, kas Eesti vabariigi territooriumil viibivad liitlaste väeüksused riivavad meie suveräänsusprintsiipi või mitte.

"Võin juba ette öelda, et vastus on jah, riivavad, kuid see on meie vabaduse garant. Just sellisele teele valitsus kas teadlikult või hirmust ajendatult asus. Isolatsioonipoliitika Eesti sugusele riigile maksab jõhkralt kätte, eriti julgeolekupoliitikas."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: