Urmas Reinsalu sõnul ränderaamistiku lepe poliittüli kaasa ei too

Urmas Reinsalu
Urmas Reinsalu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul tegi valitsus õige otsuse, kui jättis ÜRO ränderaamistiku leppele heakskiidu andmata, lisades, et koalitsiooni koostöö seeläbi ei kannata, kuigi on palju erinevaid arvamusi.

"Kui on küsimus rahvuslikes huvides, siis peab Eesti vahest olema ka paha poiss," ütles Reinsalu neljapäeval ERR-ile. "Eesti huve silmas pidades oli tegemist õige otsusega."

Erakonda Isamaa kuuluv Reinsalu märkis, et selgitas valitsuse kabinetinõupidamisel oma motiive, miks tema justiistministrina on leppega ühinemise vastu, kuid konfliktset olukorda tema sõnul ei tekkinud.

"Ma oleksin üllatunud, kui antud küsimusele oleks valitsuses omistatud parteipoliitilisi motiive. Arutelu oli asjalik," sõnas Reinsalu.

Valitsus otsustas neljapäeval pärast tunde kestnud kabinetinõupidamist jätta ÜRO ränderaamistik toetuseta.

Sotsiaaldemokraadist väliministri Sven Mikseri ettepanek kolleegidele oli raamistikku toetada, kuid valitsus ei leidnud küsimuses Isamaa vastuseisu tõttu konsensust.

Mikser ütles ERR-ile, et Keskerakond kaldus ränderaamistikku toetama, aga Isamaa blokeeris selle ning Eesti Marrakechis raamistiku taga pole.

"Edasised arengud saavad olla sisepoliitilised. Mis täpsemalt, ei oska ma veel prognoosida. Efektiivse tegevuse praegune valitsus täna lõpetas ja edasi langetab see valimisteni vaid formaalseid otsuseid," ütles Mikser pärast neljapäevast valitsuse nõupidamist.

Enda edasiste plaanide kohta vastas Mikser, et arutab seda oma lähemate võitluskaaslastega. Näiteks kunagine välisminister Urmas Paet opositsioonis olevast Reformierakonnast on soovitanud juba Mikseril tagasi astuda.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: