Galeriid: EKRE korraldas piketi valitsusliikmetest tühja Stenbocki maja ees

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) korraldas neljapäeval enne valitsuse istungi algust Tallinnas Stenbocki maja ees piketi ÜRO rändeleppega ühinemise vastu. Ränderaamistik oli ka valitsuse üks neljapäevastest teemadest, ent istungit ei pidanud ministrid seekord mitte Stenbocki majas, vaid Õpetajate majas.

"Meie erakonna liikmetel ja toetajatel on ministritele selge sõnum - Eesti ei tohi liituda lepinguga, mis näitab rohelist tuld illegaalse immigratsiooni seadustamisele ja avab meie riigi kolmanda maailma massidele," ütles erakonna esimees Mart Helme.

 

Tavapäraselt neljapäeviti Stenbocki majas istungit pidav valitsus kogunes neljapäeval aga hoopis Õpetajate majja Raekoja platsil, kus sada aastat tagasi alustas tööd Eesti Ajutine Valitsus.

11. novembril 1918 lõppes rohkem kui neli aastat kestnud Esimene maailmasõda. Eestit okupeerinud Saksa riigi kokkuvarisemine andis võimaluse Eesti Ajutisele Valitsusele kogunemiseks Tallinna ning võimu enese kätte võtmiseks. Uue maailmakorra tingimustes asuti energiliselt riiki üles ehitama.

Oma esimesed alalised tööruumid leidis Ajutine Valitsus just Õpetajate majas. Seda märgib ka majale kinnitatud mälestustahvel.

Raekoja platsi hoone aga ei mahutanud kõiki valitsusasutusi ning ministeeriumide koosseisu kasvades asuti otsima uusi ruume. 1918. aasta novembri lõpus hakkasidki ministeeriumid linna erinevatesse paikadesse ümber asuma.

Praegune valitsus tähistab saja aasta möödumist Eesti Ajutise Valitsuse tööle asumisest juubeliistungi ning aktusega. Sündmusele on kutsutud osalema ka eelmiste valitsuste liikmed.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: