Ajaloohuvilised mängisid Narvas läbi Põhjasõja avalahingu

Narvas meenutati ajaloofestivaliga Põhjasõja avalahingut, milles Rootsi kuninga Karl XII armee võitis Narvat piiranud Vene tsaari Peeter I väge.

Ajaloofestivali peetakse 15. korda. Põhjasõja suurlahingut saabusid Narva läbi mängima sõjaajaloo klubid Eestist, Lätist, Venemaalt, Rootsist ja Soomest.

Narva tänavatel võis Rootsi ja Vene mundrite kõrval märgata ka päris eksootilist sõjariietust.

Lahingu saatus on ette otsustatud. Täpselt nii nagu 1700. aastal, tuleb venelastel Narva lahing kaotada. Kes aga mängulahingus hukkub ja kes ellu jääb, selgub alles lahinguplatsil.

"See on selline eksprompt. Seda vaatame, kuidas lahing hakkab liikuma, kuhupoole, ja siis oleneb, kas jõuavad sõdurid meieni või me jõuame ära lipata. Me oleme sõbrad kõikide klubidega ja meie üldse ei nuta, kes võidab, kes kaotab. Meile on põhiline protsess, ajaloo taastamine. Linnarahva jaoks on see selline väike teatrietendus, mis toob omamoodi huvitavat ja vanaaegset mänguala meie linna," rääkis MTÜ Preobraženski polk juhatuse liige Annes Kruberg "Aktuaalsele kaamerale".

 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: