Eesti-Vene piiriala saab ligi 35 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti-Venemaa piir
Eesti-Venemaa piir Autor/allikas: ERR

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi finantseerimisleping on mõlema riigi poolt allkirjastatud ning nende kaudu investeeritakse kahe riigi piirialadele kokku 34,2 miljonit eurot.

Programmide toel rekonstrueeritakse näiteks Narva-Ivangorodi promenaadid ja kindlused ning arendatakse edasi Peipsi väikesadamate võrgustikku.

Ühtlasi investeeritakse Luhamaa-Šumilkino piiripunki arendustöödesse.

Programmist eraldatakse raha Pihkva oblastisse reovee puhastusseadmete paigaldamiseks ning tehakse korda Saatse–Krupa teelõik ning Narva ja Ivangorodi promenaadid koos kindlustega.

Eesti–Vene 2014–2020 piiriülese koostöö programmi eesmärk on regionaalse majandusliku ja sotsiaalse arengu edendamine. Lisaks sellele ka ühise keskkonna, tervishoiu ning turvalisuse parandamine.

Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus Eesti–Vene programmile on 16,8 miljonit eurot, millele lisanduvad Venemaa eelarvest planeeritud 8,4 miljonit eurot ja Eesti riigieelarvest planeeritud 9 miljonit eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: