Päästeamet palub eurotoetuse 2,8-miljoniliseks tagasinõudeks raha reservist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tuletõrjeautod. Illustreeriv foto. Autor/allikas: Jevgenia Parv/Päästeamet

Päästeamet palub siseministeeriumil erakorraliselt taotleda valitsuse reservist enda eelarvesse 2,75 miljonit eurot.

Asi sai alguse tänavu märtsis, kui rahandusministeerium leidis vea päästeameti sõidukihangetes. Nimelt ostis päästeamet endale eurorahade toel nii konteiner-, paak- kui põhiautosid.

Kõigis riigihangetes seati tingimuseks, et ettevõte, kes oma autosid pakub, peab olema sarnaseid masinaid müünud ka varem ning mitte niisama, vaid konkreetselt Soome, Rootsi, Norrasse või Eestisse.

Rahandusministeerium pidas niisugust tingimust liialt piiravaks ja soovitas rakendusüksusel ehk keskkonnainvesteeringute keskusel (KIK) osa rahast tagasi nõuda.

Algul oli KIK-i seisukoht sama, mis päästeametil ehk riigihankesse seatud piirang oli põhjendatud ja raha tagasinõudmine oleks ebaõiglane.

Rahandusministeerium ütles selle peale, et riigihankesse võinuks kirjutada siia sobiva kliimagrupi, kus riikide loetelu poleks lõplik. Sel puhul saanuks hankes osaleda ka need, kes on autosid tootnud näiteks Kanadasse.

KIK muutiski meelt ja tegi novembri alguses otsuse, millega vähendas projektile "Päästetehnika soetamine keskkonnaõnnetustele reageerimiseks" eraldatud Ühtekuuluvusfondi toetust 2 340 223 euro võrra ja riiklikku kaasfinantseeringut 412 981 euro võrra ning nõudis kokku 2,75 miljonit eurot toetuse saajalt tagasi.

Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi tõdes hiljuti intervjuus ERR-ile, et 2,8 miljonit päästeameti eelarvest ei leia.

Nii esitaski päästeamet esmaspäeval siseministeeriumile taotluse, et vajaminev summa eraldataks valitsuse reservist.

Toimetaja: Priit Luts, Madis Hindre

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: