Vandaalid rikkusid kommunismiohvrite memoriaali

{{1543485300000 | amCalendar}}
Vandaalid rikkusid kommunismiohvrite memoriaali
Vandaalid rikkusid kommunismiohvrite memoriaali Autor/allikas: ERR

Eesti Mälu Instituut palub politseilt Tallinnas Maarjamäel asuvas Eesti kommunismiohvrite memoriaalis toimunud vandaalitsemise uurimist.

Memoriaalis on mitmes kohas pinda terava esemega kraabitud ja kantud sellele arusaamatuid kritseldusi.

"Memoriaalis vandaalitsenud isikud peavad oma tegu sügavalt häbenema," ütles Eesti Mälu Instituudi juhatuse liige Meelis Maripuu.

Põhja prefektuuri Ida-Harju jaoskonna juht Valter Pärn ütles ERR-ile, et politsei sai juba septembrikuus esimese teate Maarjamäe kommunismiohvrite mälestusmärgi kahjustamisest.

"Tegemist on Riigi Kinnisvara objektiga ja seda valvab turvaettevõte. Politseile avaldust toona ei laekunud, kuid info politseini jõudis ning alustasime asjaolude selgitamiseks väärteomenetlust," märkis ta.

Pärna sõnul tuvastasid korrakaitsjad, et mälestusmärgile on tõmmatud umbes 6-7-meetrised kriipsud ning oli selge, et kritseldused ei oma tähendust ning on sinna joonistatud kaootiliselt.

"Ilmselt võib tegu olla lastega, kes pahaaimamatult kividega möödaminnes pinnale kividega kahjustusi tekitavad. Vaatasime läbi turvakaamera salvestised, kuid ühtegi konkreetset sodijat me ei tuvastanud. Juhul, kui tegemist ongi laste pahaaimamatu kritseldamisega, siis ei räägi me ka ju tahtlikust rikkumisest või süüteost," tõdes ta.

Politsei palub sellegipoolest kõigil, kes märkavad memoriaali juures kahtlast või kellegi pahatahtlikku tegevust, anda sellest koheselt teada hädaabinumbril 112.

Memoriaal on pühendatud kõigile Nõukogude Liidu terrori all kannatanud Eesti inimestele ja see on sümboolne hauatähis.

"Suur osa hukkunud kommunismiohvritest, kelle nimed on mälestusseinale kantud, puhkavad teadmata kohtades. Mälestusalast on saanud meie inimesi ühendav eriline paik," ütles Maripuu.

Eesti Mälu Instituut tegeleb kommunimisohvrite andmete kogumist ja täpsustamist, kajastades seda jooksvalt elektroonilises memoriaalis aadressil memoriaal.ee.

Vandaalid rikkusid kommunismiohvrite memoriaali. Allikas: ERR

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: