Utilitase suurtehing ei vaja konkurentsiameti luba ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti suurim kaugkütteettevõte Utilitas vahetas omanikku
Eesti suurim kaugkütteettevõte Utilitas vahetas omanikku Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti suurim kaugkütteettevõte Utilitas vahetas kolmapäeval omanikku, konkurentsiameti heakskiitu tehing ei vaja.

Konkurentsiamet kinnitas ERR-ile, et amet pole saanud taotlust koondumisloaks ning seda pole ka vaja.

"Kui see on omandaja esimene investeering Baltikumi, siis sellisel juhul ilmselt omandaja käive ei ületa konkurentsiseadusest tulenevat käibekriteeriumi ja ametile koondumise teadet esitada ei ole vaja," ütles konkurentsiameti avalike suhete juht Maarja Uulits.

Eesti konkurentsiseaduse järgi tuleb saada konkurentsiametilt vastav luba iga omandamise puhul, kus osaliste eelmise majandusaasta Eestis saavutatud käive kokku ületab 6 miljonit eurot ja vähemalt kahe osalise Eestis saavutatud käive ületab kummalgi 2 miljonit eurot.

Infrastruktuurifond European Diversified Infrastructure Fund II, mille varasid juhib First State Investments ostis kolmapäeval 85-protsendilise osaluse energiakontsernis Utilitas.

Utilitase senised omanikud ja juhtkonna liikmed säilitavad ettevõttes kokku 15-protsendilise osaluse.

Tehingu hinna kohta soostus senine suuromanik Kristjan Rahu ütlema ühe numbri: "See raha, mis liigub praegusele omanikfirmale, on 320 miljonit eurot."

Utilitas on Eesti suurim kaugkütteettevõte ning üks suuremaid taastuvenergia tootjaid. Ettevõte haldab 521 kilomeetri ulatuses kaugküttetrasse ning ta varustab soojusega ligi 166 000 kodumajapidamist kaheksas Eesti linnas, kaasa arvatud Tallinnas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: