Kopenhaagen arutab Vilniusega Taani välisvangide paigutamist Leetu

Vangla.
Vangla. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Kopenhaagen arutab Vilniusega võimalust saata Taanis süüdi mõistetud ja väljasaatmisele määratud kurjategijad Leetu, ütlesid allikad Taani meediale teisipäeval.

Mitu allikat kinnitasid Taani ringhäälingule DR, et Taani peab Leeduga kõnelusi seoses Vilniuse lähedale ehitatava uue vanglaga. Kopenhaagen tahab saata sinna Taanis kuriteos süüdi mõistetud välismaalased, keda kohus karistas lisaks vangistusele ka riigist välja saatmisega, vahendas Copenhagen Post.

Samm oleks kooskõlas hiljuti heaks kiidetud Taani 2019. aasta eelarvega, mis ütleb: "Võimalikult ruttu ja hiljemalt 2019. aasta lõpuks tuleb sõlmida partnerriigiga lepe Taani vanglaruumi loomisest välismaale, et riigist välja saadetud kurjategijad saavad oma karistuse ära kanda seal, selle asemel, et koormata Taani vanglasüsteemi ja ühiskonda."

Läbirääkimised keskenduvad praegu sellele, mida täpselt Leedu Taanilt vastu saab. Väidetavalt on Leedu väljendanud projekti vastu "märkimisväärset huvi", kirjutas Copenhagen Post.

Taani Rahvapartei on pikalt soovinud, et Taani ostaks või liisiks Ida-Euroopas ühe vangla. Parlamendi esindajad külastasid eelmisel aastal vanglaid Leedus ja Rumeenias.

"Olen kindel, et nad (kurjategijad) kannaksid oma karistust Taani vanglas, kuid seal peab olema ruumi paljudele teistele," ütles erakonna Venstre esindaja Preben Bang Henriksen.

"Me ei pea sisustama vanglat samale tasemele Taani vanglatega, kuid on selge, et peame rahastame seda ühel või teisel moel, et täita rahvusvahelisi leppeid. See on miski, mida teeb vanglaamet," lisas ta.

Väidetavalt soovib oma väliskurjategijaid uude Leedu vanglasse paigutada veel mitu Euroopa riiki.

Reedel teatas Taani valitsus plaanist hakata väljasaatmist ootavaid välismaalasi üksildasele Lindholmi saarele.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: