Vastloodud Andres Ammase fond hakkab tunnustama Läänemaale pühendunuid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andres Ammas (25.02.1962–04.04.2018) koolidirektorina oma viimasel, Haapsalu Gümnaasiumi 89. lennu lõpuaktusel Haapsalu kultuurikeskuse treppidel 19. juunil 2011.
Andres Ammas (25.02.1962–04.04.2018) koolidirektorina oma viimasel, Haapsalu Gümnaasiumi 89. lennu lõpuaktusel Haapsalu kultuurikeskuse treppidel 19. juunil 2011. Autor/allikas: Peeter Hütt

Tänavu aprillis meie seast lahkunud poliitiku ja koolipapa Andres Ammase sõbrad lõid laupäeval temanimelise fondi, mis hakkab välja andma kaht stipendiumi, tunnustades sellega pühendumust Haapsalule ja Läänemaale.

Fond kuulutati välja Haapsalus Läänemaa ühisgümnaasiumis päeval, mil linn tähistab eestikeelse koolihariduse 100. aastapäev. Andres Ammas oli üks 69st ülemnõukogu saadikust, kes hääletas 1991. aasta 20. augustil Eesti taasiseseisvumise poolt. Samal ajal olid Haapsalu ja Läänemaa paigad, kus ja mille heaks ta oma südametööd tegi, teatasid Ammase lähedased. Just sellist pühendumust oma kodulinnale ja -maakonnale soovivad Ammase sõbrad stipendiumifondi Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde luues tunnustada.

Fond hakkab välja andma kaht stipendiumi. Üks on mõeldud Haapsalu ja ühtlasi Läänemaa heaks oma elu ja aega pühendanud inimestele, olenemata nende east või elukohast. Inimestele, kes isiklikku kasu silmas pidamata soovivad elu Haapsalus ja Läänemaal edasi viia ning ilusamaks muuta. Esimese stipendiumi loodavad fondi algatajad välja anda Ammase sünnipäeval, 25. veebruaril.

Teist stipendiumi annab fond välja koos Haapsalu lasteraamatukoguga. Nimelt oli Ammas poisipõlvest peale suur lugeja. Fond soovib tunnustada samasuguseid raamatumaailma süvenenud väikseid lugejaid. See stipendium antakse välja kooliaasta lõpus.

Fondi algatasid Ilona Aasvere, Veiko Tishler, Madis Kütt, Anneli Aken, Arne Veske, Triinu Karolin, Arvo Kaer, Tiina Kütt, Anne Mahoni, Egon Erkmann, Kaire Reiljan, Lehte Ilves, Raul Tammet, Margus Välja, Heli Tammik, Urmet Külaots, Anneli Ammas, Egert Hõim, Robin Pae, Krista Aru, Maris Pruuli, Tiit Pruuli, Katrin Laar, Mart Laar, Toomas Lunge, Tiit Salumäe, Margus Kasterpalu.

Haapsalust pärit ja kogu elu linnaga tugevalt seotud olnud Andres Ammas suri tänavu aprillis 56 aasta vanuselt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: