Kihnu ei saa niipea helikopteriplatsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

PPA helikopter, foto on illustreeriv.
PPA helikopter, foto on illustreeriv. Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Kihnu ei saa loodetud helikopterplatsi, sest ehitus oleks läinud kordades rohkem maksma kui planeeritud 90 000 eurot.

Terviseameti taotlusel lisati helikopteriplatsi rajamine väikesaarte programmi juba 2016. aastal. Selleks, et et oleks tagatud erakorraliste meditsiinisündmuste teenindamise võimalikkus halbade ilmastikuolude korral helikopteriga.

EASile esitatud põhitaotluses nähti projekteerimistöödeks ette 10 000 eurot ja ehitustöödeks 80 000 eurot.

Projekteerimistööd on tänaseks tehtud ning selleks kulus 9300 eurot. Ehituseni aga ei jõuta, sest ei mahu eelarve piiresse.

Kihnu vallavalitsus korraldas terviseameti volitusel laks lihthanget. Esimesele hankele laekus kaks pakkumist maksumuses 185 068 eurot ja 266 105 eurot koos käibemaksuga.

Kuna hanke tulemus ületas oluliselt projekti eelarvet, siis otsustas vald hanke nurjunuks kuulutada ning vaatas üle lähteülesande ja vähendas seejuures paigaldatavate valgustite hulka.

Teisel hankel laekusid pakkumused vastavalt 175 782 eurot ning 211 268 eurot koos käibemaksuga. Ka teise hanke tulemus ületas oluliselt projekti eelarvet, kuna peale projekteerimist jäi eelarvesse 78 384 eurot.

Puudujäävat ligi 100 000 eurot polnud võtta ei terviseametil ega Kihnu vallavalitsusel. Nii palus terviseamet projekti vähendatud mahus läbiviiduks lugeda.

Edasine plaan on ehitusprojekti alusel järgnevates väikesaarte programmi taotlusvoorudes vahendeid helikopteriplatsiks küsida, teatas riigi tugiteenuste keskus rahandusministeeriumile.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: