Kihnu saar saab lõpuks helikopteriplatsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kihnu tuletorn
Kihnu tuletorn Autor/allikas: Mati Kose

Kihnu saarele hakatakse lähiajal ehitama kaua kavandatud helikopterplatsi, eeldatavasti valmib see juba järgmisel aastal.

Kihnu vallavalitsuse poolt välja kuulutatud riigihanke kohaselt algaks ehitustööde ettevalmistamine tänavu sügisel ja kestaks järgmise aasta märtsini. Vallavalitsus eeldab, et kopteri maandumisplats saab valmis ja võetakse kasutusele tuleva aasta juulis.

Kihnu vallavanem Ingvar Saare ütles ERR-ile, et plats läheb maksma eeldatavasti 150 000 eurot ning selle rajamist toetatakse väikesaarte programmi rahadest, osa raha tuleb ka Kihnu valla eelarvest.

Terviseameti taotlusel lisati Kihnu helikopteriplatsi rajamine väikesaarte programmi juba 2016. aastal - selleks, et et oleks tagatud erakorraliste meditsiinisündmuste teenindamise võimalikkus halbade ilmastikuolude korral helikopteriga.

Ehituseni aga siiamaani ei jõutud, sest see ei mahtunud eelarve piiresse. Näiteks möödunud aastal korraldas Kihnu vallavalitsus terviseameti volitusel laks lihthanget. Esimesele hankele laekus kaks pakkumist maksumuses 185 068 eurot ja 266 105 eurot koos käibemaksuga. Kuna hanke tulemus ületas oluliselt projekti eelarvet, siis otsustas vald hanke nurjunuks kuulutada.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: